Android Ses Kesik Kesik Geliyor, Derinden Geliyor Sorunu

/ 14 Aralık 2018 / 7.061 / yorumsuz
Android Ses Kesik Kesik Geliyor, Derinden Geliyor Sorunu

Android Ses Kesik Kesik Geliyor, Derinden Geliyor Sorunu

 

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda görüşme yaparken bazen karşı tarafın sesi kesik kesik, uzaktan, ya da derinden gelebiliyor. Bu sorun çoğu zaman şebeke problemli olsa da, donanımsal ya da yazılımsal olabiliyor. Peki, Android ses kesik kesik geliyor sorunu nasıl çözülür?

 

Karşı Tarafın Sesinin Cızırtılı Gelmesi

 

Özellikle şu marka telefonlarda görülen sorun demek pek mümkün değildir. Android ayarları ile giderilebiliyor. Tabi, kulaklık kısmında bir arıza yok ise telefondan karşı tarafın cızırtılı gelen sesini düzeltebilirsiniz. Ayarlar – Arama Ayarları – Parazit Giderici seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

 

Telefonda Karşı Tarafın Sesinin Boğuk Gelmesi Sorunu

 

Karşı tarafın sesi tüm aramalarda boğuk geliyor ise telefonunuzun hoparlör çıkışlarında tıkanıklık, pislik veya toz birikintisi olabilir. Telefoncuya giderek hoparlör temizletme işlemi yaptırmanız durumunda sesin boğuk gelmesinin önüne geçebilirsiniz. Sorunun bundan kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız Ayarlar sekmesinden Ekolayzır seçeneğini POP olarak değiştirmeyi deneyiniz. Hala Telefondaki sesler boğuk geliyor diyorsanız hoparlörün patlak olma durumu söz konusu olabilir.

 

Şebeke Ayarlarını Kontrol Etmeyi Unutmayın!

 

Telefonunuzun Mobil veri ayarlarına girdiğiniz zaman oradaki seçenekler ‘’ otomatik ‘’ olarak seçili ise MCC 286 ayarını MNC 01 olarak değiştirmeyi deneyin.

4,5G’den 3G’ye geçiş yapmayı denemeyi unutmayın. Geçiş yaptıktan sonra konuşma testi yapın. Muhtemelen şebeke problemli sorun varsa bu ayarlar ile düzelebilmektedir. Tüm önerilere rağmen hala düzelme olmadıysa sorunun yazılımsal olduğundan şüphe ediyorsanız cihazı sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.