Bilgisayarsız ve İnternetsiz Zamanlarda Nasıl Eğleniyorduk?

/ 20 Kasım 2017 / 916 / yorumsuz
Bilgisayarsız ve İnternetsiz Zamanlarda Nasıl Eğleniyorduk?

Bilgisayarsız ve İnternetsiz Zamanlarda Nasıl Eğleniyorduk?

İnternetin kısa süreli arıza yapması ya da küçük elektrik kesintileri dahi büyük bunalımlar yaşanmasına neden oluyor. Ülkemizde internet abone sayısı her geçen gün artarken buna paralel olarak internette geçirilen saat ortalaması da aynı hızla yükselmeye devam ediyor.

Artık insanlar boş buldukları her zamanı internette geçirmeyi tercih ederken sosyal medya hesaplarını incelemek, anlık mesajlaşma uygulamaları ile arkadaşlarla sohbet etmek, internetten dizi ya da film izlemek gibi tercihlerle internete girmek artık bir alışkanlık haline geliyor. Peki, bilgisayarsız ve internetsiz zamanlarda nasıl eğleniyorduk?

Sokaklarda Oyun Oynayarak Eğlenmek En Büyük Zevkimizdi

Henüz bilgisayarın ve internetin evlerimize girmediği zamanlar olan 90’lı yılların başında eğlenmek isteyen çocuklar bilgisayar oyunları yerine gerçek oyunları tercih ederek eğleniyorlardı. Çocuklar arasında yapılan mahalleler arası yarışmalar, maç turnuvaları ve saklambaç gibi oyunlar o dönemin en popüler eğlence ve heyecan aracıydı. Her sokakta üstü başı pislik içinde dizlerini yerlere koyarak misket oynayan çocuklar görmek mümkündü. Gazoz kapakları bile değerli birer oyuncak olarak kabul ediliyor özenli bir şekilde koleksiyonu yapılıyordu.

Döneme Damga Vuran “Tetris”

90’lı yılların çocuklarının en favori oyuncağı hiç şüphesiz ki Tetris olarak anılan Brick Game el konsoluydu. Tetris oyununda rekor kırmak için tüm aile çetin bir rekabete girerken bu oyunun yerini zamanla ördek avı oyunu ile ünlenen Micro Genius oyun konsolu aldı. Atari salonları yine o dönemde eğlenmek isteyen kişilerin uğrak yerleri olurken büyükler ise televizyonlarda yayımlanan diziler ve sineme kuşağı yayınları ile vakit geçirmeyi tercih ediyordu.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.