Instagram Hikâyemde Konum Bulunmuyor!

/ 22 Eylül 2019 / 653 / yorumsuz
Instagram Hikâyemde Konum Bulunmuyor!

Bu yazımızda Instagram hikâyesinde konum bulamama konusunda yardımcı olacağız. Instagram uygulaması farklı özellikler ile kullanıcıların beğenisini topluyor. Hikaye özelliği de oldukça tutulan bir özelliktir. Yapılan paylaşımlar 24 saat sonra siliniyor ve isteğe göre öne çıkar özelliğiyle de profilde sabit tutulabiliyor. Bazı kullanıcılardan gelen sorunlardan biri de Instagram’da konum paylaşımının olmamasıdır. Eğer siz de hikayenizde konum sorunu yaşıyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacağız.

Eklediğiniz konumda hikayelerin görünmemesi sonucu bu sorun ortaya çıkabilir. Hikayelerin görünmemesi sonucu uygulama güncellemesiyle alakalı olarak Instagram uygulamasının arka planında yer alan sunucular istikrarlı olarak çalışmaz. Konum ekleme hatasının oluşmasının nedenlerinden biri de yazılım güncellemeleri ve sunucu hatalarından kaynaklı olarak ortaya çıkar.

İlk olarak cihazın güncellemesinin olup olmadığını kontrol edin. Telefon ya da tabletinize Instagram güncellemesi gelmiş olabilir ve siz bu durumu fark etmemiş olabilirsiniz. Cihazlara yazılım güncellemesi yaptıktan sonra Instagram hikâyelerinde konum sorunu oluşabilir. Bazen attığınız mekanın konumunda yoğunluk olduğundan dolayı sorun oluşabilir ve hikayelerinizde konum çıkmaz. Eğer sürekli aynı mekanda konum paylaşımı yapıyorsanız Instagram bu durumu spamlar ve konum atmanıza engel olur.

Başka bir cihazdan giriş yapıp konum paylaşımını deneyin. Ya da başka Instagram hesabından kendi cihazınız üzerinden konum atmayı deneyin. Eğer sorun bu şekilde çözülüyorsa bu cihazınızdan ya da Instagram hesabınızdan kaynaklı olabilir. Sorunun çözümüne yukarıda verilen bilgiler sayesinde ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.