Twitter Ölen Kişinin Hesabı Nasıl Kapatılır?

/ 2 Eylül 2018 / 813 / yorumsuz
Twitter Ölen Kişinin Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter Ölen Kişinin Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya hesapları milyonlarca kişi tarafından kullanılırken vefat eden kişilerin hesapları için her platform farklı bir uygulama yöntemini tercih etmektedir. Örneğin Facebook artık yapmış olduğu güncelleme ile hesap açılırken kişilerden kendilerinin vefat etmesi durumunda hesaplarını sonrasında yönetebilmesi için bir varis belirlemesini istemektedir. Ölümü düşünmek ne kadar itici gelse de kişi vefat ettikten sonra sosyal medya hesabı arkasında bıraktıkları kişiler için her gördüklerinde büyük bir acık kaynağı haline gelmektedir. Peki, Twitter ölen kişinin hesabı nasıl kapatılır?

Vefat Eden Kişinin Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter platformunda bunu sağlayacak bir buton bulunmadığı için eğer ölen kişinin Twitter kullanıcı ve şifresi bilgilerine sahipseniz bu durumda hesap sahibiymiş gibi davranarak Twitter hesap kapatma talebinde bulunmanız en mantıklısıdır. Bu bilgilere sahip değilseniz bu durumda Twitter müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek hesap kapatma talebinde bulunmanız gerekir. Ancak bu işlem sadece vefat eden kişinin birinci derece akrabaları tarafından yapılabilmektedir.

Twitter Hesap Kapatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ölen birinin Twitter hesabını kapatmak için ilk olarak hesap kapatma talep formunu tıklayın. Açılan sayfada İngilizce olarak “Want to request the deactivation” yazısı ile başlayan alanı tıklayarak gelen ekranda sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girin ve formu onaylayarak gönderin. Formu doldururken girmiş olduğunuz e posta adresinize bir yanıtlama maili gönderilerek hesap kapatma işleminiz sonlandırılacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.