Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Engellenir?

/ 13 Ocak 2018 / 678 / yorumsuz
Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Chrome Masaüstü Bildirimleri Nasıl Engellenir?

Web sitelerden gelen bildirimleri çok daha kolay bir şekilde takip etmenizi sağlamak amacı ile geliştirilen Chrome masaüstü bildirim özellikleri bazen dikkat dağıttığı için bu işlevini yitiriyor. Sürekli olan gelen bildirimlerden rahatsızlık duyan kişilerin sayıları artarken sizde bu kişiler arasında yer alıyorsanız bu özelliği devre dışı bırakmanız gerekiyor. Peki, Chrome masaüstü bildirimleri nasıl engellenir?

Google Chrome Masaüstü Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google Chrome kendisini sürekli geliştirmeye devam ederken kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak pek çok özellik sunuyor. Bunlar arasında yer alan masaüstü bildirim özelliği oldukça yararlı olmasına rağmen sürekli bildirim almak bazı kişilerin dikkatini dağıttığı için tercih edilmiyor. Sizde rahatsız olan kişiler arasında yer alıyorsanız bu durumda bu özelliği devre dışı bırakmanıza da izin veriliyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli oluyor.

  • Google Chrome sayfası açın ve sağ üst köşede yer alan menü tuşu olan üst üste 3 nokta sembolünü seçerek ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Aşağıda yer alan “Gelişmiş Ayarlar” butonunu görene kadar ilerleyin ve üzerine tıklayın.
  • Gizlilik başlığı altında yer alan İçerik Ayarları bölümüne giriş yapın.
  • Bu bölümde aşağı inin ve bildirimler başlığını tıklayarak İstisnaları Yönet butonunu seçin.
  • Bu seçimle beraber size bildirimde bulunan web sitelerinin isimlerinin yazılı olduğu bir pencere açılacak. Bu pencerede bildirim almak istemediğiniz sitelerin isimlerini seçerek size bildirimde bulunmalarını engelleyebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.