Ctrl+P Tuşları Ne İçin Kullanılır ?

/ 29 Ekim 2019 / 1.217 / yorumsuz
Ctrl+P Tuşları Ne İçin Kullanılır ?

Bilgisayarda ctrl+p ne işe yarar? Bugün sizlere bu konudan bahsedeceğim. Bilgisayar üzerinde daha iyi kontrol için ctrl  ve alt tuşlarıyla birlikte görevi olan A,C,V veya P tuşları gibi tuşlar vardır. Control+P ( Ctrl+P ) tuşları ne işe yarıyor bir bakalım.

Ctrl+P Ne İşe Yarar ?

Aslında bu tuşların görevi “Yazdır” +” Printer”  dır. Aynı anda bu tuşlara bastığınız zaman Word, Excel, Web sayfası ve diğer dosyalarda bulunan yazıları çok çabuk ve kolay bir şekilde yazdırmanızı sağlar. Yazıcı butonu olmayan bir yerde yazdırma istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Yani bu tuş yazılan metni yazıcıya göndermek için kullanılan tuşlarıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz