2017 En iyi Ekran özelliklerine Sahip Olan Telefon

/ 29 Ekim 2017 / 639 / yorumsuz
2017 En iyi Ekran özelliklerine Sahip Olan Telefon

En İyi Cep Telefonu Ekanı Samsung Galaxy S8 Olarak Görülüyor

SiplayMate tarafından yapılan teslerde Samsung cep telefonu Ekran konusunda güzel tepkiler alarak bu konuda kendini kanıtlamış gibi görübnüyor. Bilindiği üzere DisplayMate Ekran uzmanlığı ile biliniyor

Ekran uzmanı DisplayMate’in testleri, Samsung’un yeni telefonu Galaxy S8 için beklenen övgüleri sıraladı!

Ekran optimizasyonuna odaklanan DisplayMate, Galaxy S8’in ekranında yaptığı testler sonucunda Samsung’un telefonunun piyasadaki en iyi telefon ekranı olduğu sonucuna vardı.

Samsung galaxy İle ilgili genel Ekran Özellikleri

Testte Galaxy S8’in Super AMOLED Infinity Display ekranının 3K çözünürlüğe yaklaştığı (2960 x 1440 piksel, 570 ppi), parlaklığın ise 1.000 nit’e ulaştığı ortaya çıktı. DCI-P3 renk gamının yüzde 113’ünü, sRGB / Rec.709 gamlarının ise yüzde 142’sini isabetli biçimde kapsayan ekran, yüksek ortam ışığı altında bile renk isabetini kaybetmedi. Galaxy S8 aynı zamanda UHD Alliance for Mobile HDR Premium sertifikalı ilk telefon olma özelliğini de taşıyor, yani Galaxy S8 sahipleri, “yüksek dinamik aralık” (HDR) içeriğin tadını çıkarabiliyorlar.

DisplayMate’in testleri, Galaxy S8’in dört farklı ekran modunu, üç renk gamını ve beyaz noktayı ayarlamaya yönelik bir seçeneği desteklediğini söyledi. Bu ekran modları, testlere göre Galaxy S7’ye kıyasla daha yüksek bir renk isabeti sunuyor. Bunun yanında S7’nin ekranına kıyasla bakış açılarında da iyileştirme var. Ancak güç tüketiminde belirgin bir fark yok gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.