Instagramda istenmeyen yorumları engelleme nasıl yapılır ?

/ 3 Eylül 2019 / 876 / yorumsuz
Instagramda istenmeyen yorumları engelleme nasıl yapılır ?

Instangramda istenmeyen yorumları engelleme nasıl yapılır ?

Instagram uygulamasında paylaştığınız video ve resimlerin altına takipçileriniz veya profiliniz herkese açıksa hashtag veya konum kullanıyorsanız diğer kullanıcılar da yorum yapabiliyorlar.Bu yorumları istemiyor ya da rahatsız olabilirsiniz. Bunun için istenmeyen yorumları engelleyebilirsiniz.

Instagramda istenmeyen yorumları nasıl filtreleyebilirsiniz ondan bahsedelim. İstemediğiniz kelimeleri engellemek isterseniz “https://www.instagram.com/accounts/comment_filter/”  adresinden kullanıcı ad ve şifrenizle giriş yaparak yorum filtreleme üzerinden istemediğiniz kelimeleri girerek , engelleme yaparak kullanıcıları o kelimelerde kullandıkları yorumlara engel olabilirsiniz.

Bunun dışında eğer tamamen paylaşımlarınızı yoruma kapatmak istiyorsanız gönderiyi paylaşmadan önce gönderiyi yoruma kapat butonu göreceksiniz buradan da tamamen yorumları engellemiş olursunuz.

Peki telefonlarımızda yorumları nasıl sınırlandıracağız bir de ona bakalım İOS veya Android işletim sistemli cihazlarda yorumları engellemek için ayarlar kısmına girelim sonrasında gizlilik bölümünü seçelim, sonra yorumlar kısmına giriş yapalım. Yorum kontrolleri kısmına geldiğimizde yorum yapabilecek kişileri belirleyebiliriz ya da kimleri engelleyeceğimizi seçebiliriz.

Diğer yorum filtreleme yapmak içinde ” Rahatsız Edici Yorumları Gizle” ya da ” Manuel Filtrele” olmak üzere iki seçeneğimiz mevcuttur. Manuel filtre de sakıncalı kelimeleri engellemek butonuna dokunun. Bu şekilde hem cihazınızdan hem bilgisayarınızda yorum engellemesini gerçekleştirmiş olacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.