Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir?

/ 17 Mart 2018 / 2.951 / yorumsuz
Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Grup İsmi Nasıl Değiştirilir?

Hiç tartışmasız dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan ve tüm dünyada kullanıcı sayısı katlanarak artan Facebook sosyal bir ağ olduğunu kanıtlayan yeni özellikleri devreye sokmaya devam ediyor. Milyonlarca üyesi bulunan platform kullanıcıların farklı çevrelerde bir araya gelmesini sağlayacak pek çok yeniliğe de imza atıyor. Bunlardan biri de kullanıcıların oluşturdukları gruplar sayesinde kendi aralarında etkileşim kurarak toplanmalarını sağlayan Facebook grupları olarak öne çıkıyor. Peki, Facebook grup ismi nasıl değiştirilir?

Facebook Grup İsmi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kurulan grubun zamanla hedeflerinin değişmesi ya da grup üyelerinin ilk ismi beğenmeyerek değiştirilmesini istemesi gibi farklı nedenlerle grup ismi değişikliği yapılması gündeme gelmektedir. Burada Facebook tarafından uygulanan iki önemli katı kural bulunmaktadır. Bunlardan ilki Facebook grup ismi değişikliği için başvuru hakkının sadece grup yöneticisine ait olması, ikincisi ise üye sayısı sınırıdır. Zira üye sayısı 5 binden fazla olan gruplara kesinlikle isim değiştirme hakkı verilmemektedir. Aranılan bu şartları taşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek grup isminizi değiştirebilirsiniz.

  • İlk önce ismini değiştirmek istediğiniz sayfaya giriş yapın.

  • Grup resminin altında yer alan yan yana sıralanan 3 nokta simgesini tıklayın.

  • Açılan menü seçenekleri arasından grup ayarları düzenle seçeneğini tercih edin.

  • Grup adı yazan bölüme grup için vermek istediğiniz yeni ismi yazın.

  • Ardından tamam tuşuna basarak ekrandan çıkış yapın.
  • Grup isminiz başarılı bir şekilde değiştirildi.

 

 

Kaynak : tamindir/blog


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.