Facebook Konuşmalarının Yedeğini Alma

/ 24 Haziran 2019 / 2.228 / yorumsuz
Facebook Konuşmalarının Yedeğini Alma

Bu yazımızda sizlere Facebook konuşmalarının nasıl yedeğini alabileceğinizden bahsedeceğiz. Sohbet mesajlarını yedekleme işlemi sayesinde ilerleyen dönemlerde arkadaşlarınızla, ailenizle olan mesajları okuma imkânınız olacaktır. Eğer siz de sohbet mesajlarınızın yedeğini almak istiyorsanız bu yazımızda kişisel geçmişinizi koruma adına Facebook sohbet geçmiş indirme konusunda yardımcı olacağız.

Konuşmalarınızın yedeğini alma işlemini anlatmadan önce silinen konuşmaların yedeğini alamayacağınızı belirtelim. Yani tüm konuşmalarınız silinmediğiniz sürece yedekleme işlemi yapmak mümkündür. Eğer sohbetin yedeğini almak istiyorsanız, sağ üst alanda yer alan ayarlar kısmına geçiş yapın. Daha sonra sol panelde yer alan Facebook bilgilerin ya da your facebook information yazan alanına giriş yapın.

Sonraki adımda ise bilgileri indir alanına tıklayın. Diğer adıyla download your information alanına geçiş yapın. Açılan alanda bilgilerin yazan kısmında fotoğraf, gönderi, yorum, beğeni, video, gruplar, profil, etkinlikler, uygulamalar, internet siteleri, güvenlik-giriş belgeleri, kısaca size ait olan tüm bilgiler bu alanda karşınıza çıkacaktır.

Bu alanda yedekleme ve indirme işlemini gerçekleştirmek için istediğiniz veriye tıklayın daha sonra sağ kısımda yer alan onay alanına tıklayın. Bu alanda yer alan başlıkları başka bir veri indirmek için de kullanabilirsiniz. Facebook sohbet backup almak için ise bazı öneriler sunacağız. İstenilen tarihe göre yedek alarak, aynı zamanda html ya da json olarak alabilirsiniz. Sohbet yedekleme dışında diğer verileri de tercih ederek yedekleme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz