Facebook Lasso Nedir ve Nasıl Kullanılır?

/ 14 Kasım 2018 / 507 / yorumsuz
Facebook Lasso Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Facebook Lasso Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

Özellikle genç kitleye özel yenilikler getirmeyi sürdüren Facebook, bunlara bir yenisini daha ekledi. Özellikle Messenger uygulamasına hikaye ekleme desteğini dahil ederek dikkatleri üzerine çeken platform, şimdilerde Tik Tok benzeri bir hizmeti devreye almış bulunmakta. Kısa süreli ve şarkılı videolar oluşturmayı sağlayan Tik Tok, bilindiği üzere şu sıralar epey popüler. Buna benzer bir işleyişe sahip olan Facebook Lasso ise özellikleri ile dikkat çekiyor. Peki, Facebook Lasso nasıl kullanılır?

Facebook Lasso Kullanımı

 

Dalgalar halinde kullanıma sunulmakta olan Facebook Lasso, henüz tüm kullanıcılar için yayınlanmış değil. Kullanım aşamasına bakıldığında ise Tik Tok ile oldukça benzer bir sistemin hakim kılındığı söylenebilir. Uygulamadaki amaç, popüler şarkılar veya melodiler eşliğinde çarpıcı videolar oluşturmak. Bunun için çeşitli akımları uygulayabilir veya daha özgün tarzda içerikler hazırlayabilirsiniz.

Arka planda çalan şarkıya eşlik edebileceğiniz gibi bu esnada daha farklı bir görüntünün ortaya çıkmasını da sağlayabilirsiniz. Yani uygulama, tüm özgünlüğü size bırakıyor diyebiliriz. Temel nokta, arka planda çalan bir müzik ve videonun belirli uzunlukta olması denilebilir.

Facebook Lasso Türkiye

 

Özel olarak hazırlanan ve gerek tasarımı gerek sunduğu özellikler ile gençlere ulaşmayı hedefleyen Facebook Lasso, henüz ülkemizde yayınlanmış değil. Ancak Facebook kullanıcı sayısını düşünecek olursak uygulamanın yakın bir zamanda Türkiye’de de yayınlanacağını söyleyebiliriz. Lasso, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden kontrol ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.