Facebook Portal Nedir?

/ 21 Kasım 2019 / 42.281 / yorumsuz
Facebook Portal Nedir?

Facebook, akıllı asistan yani Portal adını verdiği bir ürün ile pazara giriş yaptı. Facebook tarafından popüler olan bu uygulama yapay zeka destekli cihazları olan Portal ve Portal + Facebook kullanıcıları akıllı kamera ve ses kaydetme teknolojisi ile beraber görüntülü konuşma özelliğini de birlikte getirecek. Facebook tarafından çıkarılacak olan yapay zeka ilerleyen dönemlerde adını sıkça duyurmayı hedefliyor.

Facebook Portal hesabına sahip olmak için ek hesap açmanıza gerek yok. Facebook hesabınızın olması Facebook Portal için yeterli olacaktır ve Facebook hesabınız ile girişiniz oluşturulacaktır. Kaydolma işlemi yer almayacak ve sadece satın alındığında gelecek olan adres ve ödeme bilgileri doldurulacaktır. Facebook tarafından Portal’ın resmi olarak ilan edilmesi kullanıcıların dikkatini çekti. Aynı zamanda Facebook tarafından canlı bir şekilde görüntülü sohbet başlatılacaktır.

Facebook listenizde yer alan kişilerle görüntülü sohbet kurabileceksiniz. Portal özelliklerinden daha detaylı bahsedecek olursak; 1280 x 800 piksellik çözünürlüğe sahip olacak, 10 inçlik ekran yer alacak. Portal + ise 1920 x 1080 çözünürlüğe ve 15 inçe sahip olacak. ABD’de ön siparişe sunulan bu ürünler Facebook’un resmi sitesinde de yer alıyor.

Ancak Kasım ayında piyasaya sunulacak olan Facebook Portal ve Facebook Plus, akıllı kamera ve akıllı ses sistemi sayesinde rahat bir şekilde kullanımı olacak. Satın almak için portal.facebook.com adresi üzerinden Portal’ı satın alabilirsiniz. Bakalım ilerleyen dönemlerde Portal ve Portal + hakkında kullanıcılardan nasıl yorumlar gelecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz