Facebook Profiline Video Nasıl Eklenir?

/ 10 Mart 2018 / 866 / yorumsuz
Facebook Profiline Video Nasıl Eklenir?

Facebook Profiline Video Nasıl Eklenir?

Facebook sosyal medya uygulamasına ilk video ekleme özelliği geldiği dönemlerde sunulan bu hizmet oldukça yoğun ilgi görmüş bunun üzerine Facebook sunduğu bu özelliği geliştirmeye almıştı. Facebook hesabı olan kişiler fotoğrafları kadar çekmiş oldukları videoları ta takipçileri ile paylaşmayı tercih ederken Facebook profiline de video koyabiliyorlar. Peki, facebook profiline video nasıl eklenir?

Facebook Profil Videosu Ekleme

Facebook profil fotoğrafı yerine video eklemek isteyen kişilere bu hakkı veriyor ancak eklenen videolar için belirli bir süre sınırlaması bulunuyor. Yani istediğiniz uzunluğa sahip olan videolar eklemeniz mümkün değil. Profil videosu olarak eklemek istediğiniz videonun uzunluğu maksimim 7 saniye olmalıdır. Facebook profil videosu eklemek isteyen kişilerin aşağıdaki adımları gerçekleştirmeleri yeterlidir.

  • Facebook kullanıcı adı ve oluşturmuş olduğunuz şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
  • Profil videosu eklemek istediğiniz hesaba giriş yaptıktan sonra profilinizi tıklayın ve mevcut olan profil fotoğrafınız ya da videonuzu tıklayın.
  • Profil videosu yapmak için çekmiş olduğunuz hazır bir videonuz varsa “video veya fotoğraf yükle” seçeneğini tıklayarak videonuzu yükleyebilirsiniz.
  • Hazır bir videonuz yoksa bu durumda yeni bir profil videosu çek bağlantısını tıklayın ve dilediğiniz gibi bir video çekimi gerçekleştirerek bunu yükleyin.
  • Yükleme işleminin tamamlanmasının ardından altta yer alan kaydet butonuna basarak işleminizi tamamlayabilir ve tercih ettiğiniz videoyu Facebook profil videosu olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.