Silinen Resimleri ve Videoları Nasıl Geri Getirebilirim?

/ 10 Mart 2018 / 4.359 / yorumsuz
Silinen Resimleri ve Videoları Nasıl Geri Getirebilirim?

Silinen Resimleri ve Videoları Nasıl Geri Getirebilirim?

Pek çoğumuz artık resim ve videolar çekmek için sürekli elimizin altında yer alan akıllı telefonlar ve tabletleri kullanıyoruz. Bu cihazlarda yer alan resimlerimiz ve videolarımız ne yazık ki fotoğraf makinelerine oranla daha kolay kaybedilebilir bir pozisyonda yer alıyor. Bazen sildikten sonra pişman olduğumuz bazense yanlışlıkla sildiğimiz resimlerimizi ya da videolarımızı geri getirme ihtiyacı duyabiliyoruz. Peki, silinen resim ve videolar nasıl geri getirilir?

Uygulama Kullanarak Silinen Resim ve Videoları Kurtarma

Öncelikle kullanacağınız uygulama ne olursa olsun geri getirme işleminin yüzde 100 sonuç vereceği garanti değildir. Özellikle de yüksek kalitede çekilen uzun videolarda bazen videonun belirli bir bölümü yüklenerek geri getirilir. Yine de şansınızı denemek isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Arama motorunuza piriform. com/recuva/download yazarak uygulamayı indirerek cihazınıza yükleyin.
  • Yazılımı bilgisayara kurduktan sonra Welcome to Recuva Wizard ekranı gelecektir. Bu ekranı “next” tuşuna basarak geçin.
  • Gelen yeni ekranda File Type seçeneğini tercih edin ve video kurtarmak için video, resim kurtarmak için ise fotoğraf seçeneğini tercih ederek işleme devam edin.
  • Daha sonra ardından gelen yeni ekran olan File Location bölümünden ise kurtarmak istediğiniz resim ya da videoların olduğu hard diski tercih edin.
  • Bundan emin değilseniz “I’m not sure” seçeneğini tercih edebilirsiniz. İşlemi kısaltmak için ise kurtarma işleminin yüklü olduğu alanı biliyorsanız bu alanı tercih ederek işleme devam edin.
  • Yenilenen ekranda gelen “Recuva is now ready to search your files” yazısının altında yer alan Enable Deep Scan bölümünün hemen yanında yer alan kutucuğu işaretleyin ve işlemi tamamlayın.
  • İşlem biraz zaman almakta olup tarama işlemi bittiğinde start tuşuna basarak veri kurtarma işlemini başlatabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.