Facebook Sayfasını Gruba Çevirme

/ 27 Eylül 2018 / 2.192 / yorumsuz
Facebook Sayfasını Gruba Çevirme

Facebook Sayfasını Gruba Çevirme

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında hiç tartışmasız bir numarada yer alan Facebook sayfa ve grup olmak üzere iki ana kategoride hesap açma şansı tanıyor. Bireysel kulanıcılar sayfa açarken markalar, işletmeler, kamu kurumları ve web siteleri ise (satış ve para kazanma amacı güden kişiler) genelde grup açmayı tercih ediyorlar. Peki, facebook sayfasını gruba çevirme mümkün mü?

 

Facebook Sayfası Nasıl Gruba Çevrilir?

 

Hesabını ilk açtığı dönemde sayfa olarak açan ancak daha sonra bu hesabı gruba çevirmek isteyen kişiler için ne yazık ki böyle bir hizmet sunulmuyor. Yani Facebook hesabını direkt olarak gruba çevirmenin bir yolu yok. Ancak grup açıp, açtığınız grubu hesabınıza bağlamanız ve ardından da hesabınızda yer alan herkesi gruba davet etmeniz mümkün. Bu şekilde hesabınızdaki herkesi açmış olduğunuz yeni gruba taşıyabiliyorsunuz. Tabi bu kişilerin göndermiş olduğunuz davet teklifine olumlu yanıt vermesi ve davet teklifini kabul etmesi gerekiyor.

 

Neden Facebook Grubu Tercih Ediliyor?

 

Facebook gruplarında yetki yöneticiye ait oluyor. Bu da hesapların daha kolay bir şekilde takip edilmesini sağlıyor. Bu nedenle facebook hesabı açarken markalar ya da çok takipçisi olacağına inanan ünlü kişiler facebook hesabı açarken grup hesabı açmayı tercih ediyor. Bu şekilde hesaplarının takibini çok daha kolay bir şekilde yapıyorlar ve hesap üzerinde tam denetime sahip oluyorlar.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler