Facebook Üzerinden Video İndirme İşlemi

/ 9 Haziran 2019 / 789 / yorumsuz
Facebook Üzerinden Video İndirme İşlemi

Bu yazımızda Facebook üzerinden video indirme işleminin nasıl olduğundan bahsedeceğiz. Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook’ta her gün yüzlerce paylaşım görüyoruz. Bu paylaşımlar video ya da fotoğraf olabiliyor ve bazı beğendiğimiz hoşumuza giden videoları indirmek isteyebiliriz.

Facebook üzerinden video indirmek için birçok uygulama yer almaktadır. Çoğu kişi bu uygulamaları tercih ederek video indirme işlemini gerçekleştiriyor. Ancak sizlere Facebook üzerinden uygulama olmadan ya da program kullanmadan video indirme işleminden bahsedeceğiz. Aşağıda olan adımları takip ederek Facebook üzerinden video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Facebook’ta video indirme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak hoşunuza giden ve indirmek istediğiniz videoyu seçin.
  • Ardından videoyu oynatın ve sağ tıklayıp ‘Show Video URL’ alanına geçiş yapın. Bu alanda yer alan URL’yi kopyalayın.
  • Daha sonra internet tarayıcımız da arama alanında yer alan ‘www’ uzantısı yerine ‘mbasic’ uzantısını ayarlıyoruz.
  • En son adıma geçerek videomuzu yeniden oynatıyoruz. Videomuzu oynattıktan sonra sağ alana tıklayarak açılan alanda ‘video olarak kaydet’ seçeneğini seçiyoruz. Bu adımlar sayesinde istediğiniz videoyu indirmiş olursunuz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde çekmiş olduğunuz videoları program ya da bir uygulama kullanmadan basit adımlarla indirebilirsiniz. Bu yolu tercih ettiğiniz zaman cihazınızı da korumuş olursunuz. Sonuç olarak indirdiğiniz uygulamaların cihazınıza zarar verip ya da vermeyeceğini bilemeyiz, kısacası bu tarz programlar cihazınıza zarar verebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.