Facebook Videolarının Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

/ 22 Eylül 2019 / 558 / yorumsuz
Facebook Videolarının Kalitesi Nasıl Ayarlanır?

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook’ta videoların kalitesinin nasıl ayarlanacağı konusunda yardımcı olacağız. Facebook videolarında varsayılan kaliteyi ayarladığınız zaman. Normal olan kaliteyi Facebook üzerinden videolarınıza sunmuş olur. Facebook’ta oynattığınız videolar varsayılan olarak SD kalitesi ile oynatılır. Eğer video kaynağında kalite HD ise, o zaman video HD olarak oynatılır. Fakat bazı kullanıcılar tarafından bu ayarın hep HD olarak kalması istenebilir.

Varsayım ayarı sadece Facebook uygulamasının web tarayıcı sürümünde yer almaktadır. Bu ayarı Facebook ya da Facebook Lite üzerinden kullanamazsınız. Facebook uygulamasına yükleyeceğiniz videoların kalitesini anlamak istiyorsanız, https://www.facebook.com/settings?tab=videos  yan kısımda yer alan linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bu linki yükleyin ve yükledikten sonra Facebook uygulamanız açık ise otomatik olarak bağlantı sağlanacaktır.

Facebook uygulamanız açık değilse de bağlantınızı kurup daha sonra gerekli ayarı gerçekleştirebilirsiniz. Varsayılan video kalitesinin yan alanında bulunan varsayılan butonuna tıkladığınız zaman, bu ayar sürekli varsayılan olarak kalacaktır. Eğer hep standart seçeneğine tıklarsanız, yüksek çözünürlük sayesinde videoları oynatmanız mümkündür. Standart ayar sayesinde yüksek çözünürlüğe sahip video yayınlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Videolarınızın mümkün olduğu kalitede yüklenmesini istiyorsanız ‘varsa HD’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu adımlar sayesinde Facebook uygulamasında yükleyeceğiniz videoların kalitesini isteğe göre belirleyebilirsiniz. Facebook video konusunda YouTube kadar kaliteli olmada da videoları beğenilmektedir. Facebook üzerinden video paylaşımlarını bu ayar üzerinden gerçekleştirerek, videolarınızın görüntüsünü ayarlamış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.