Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Çekilir?

/ 21 Kasım 2018 / 367 / yorumsuz
Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Çekilir?

Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Çekilir?

 

Popüler sosyal medya platformları arasında liderliği üstlenen Facebook, yıllardan beri en çok tercih edilen uygulama konumunda yer alıyor. 1 milyarı aşkın kullanıcı ile rekora imza atan platform, geçen zaman dilimi boyunca bünyesine yeni özellikleri kattı. Hatta bu konuda çalışmalarını sürdüren geliştirici ekip, platforma yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. Bunlardan bir tanesi ise profil videosu oluşturmak.

Facebook Profil Videosu Oluşturma

 

Durağan bir fotoğraf yerine video çekip bunu profil kısmına eklemeniz, çok daha eğlenceli ve dikkat çekici bir profil oluşturmanızı sağlıyor. Son günlerde epey kullanılmakta olan bu özellik, saniyeler içerisinde aktif edilebiliyor. Tabi bunun için nasıl bir video çekeceğinize de karar vermelisiniz. Eğer oluşturmak istediğiniz videoyu kafanızda belirlediyseniz şu yolu takip ederek kısa süreli Facebook profil videosu oluşturabilirsiniz:

Facebook mobil uygulaması > profil > profili düzenle > Yeni bir profil videosu çek

İzlemeniz gereken yol son derece basit. Yeni bir profil videosu çek butonuna tıkladığınız takdirde kamera şablonu açılacaktır. Eğer gerekli izinleri uygulamaya vermediyseniz bunun için ekranda bir uyarı belirecek. Gerekli izini verdikten sonra video oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

Profil Videosu Kaç Saniye Sürüyor?

 

Bahsi geçen profil videosu özelliği, 7 saniye uzunluğunda bir video oluşturmanızı sağlıyor. Yani uzun bir videoyu profilinize eklemeniz mümkün değil. Bunun haricinde video yükleme süresinin internet hızınıza bağlı olmak üzere değişebileceğini unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.