HD Videoyu Facebook’a Yükleme

/ 2 Nisan 2020 / 65.007 / yorumsuz
HD Videoyu Facebook’a Yükleme

Popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook’a bazen fotoğraf ve videoları Facebook üzerinden paylaşmaktan kaçınır. Bu durumun sebebi ise HD medyanız varsayılan olarak SD’ye dönüşür. Standart tanımlı, yüksek tanımlı, resim veya videolar arasında olan kalite net bir şekilde görülebilir. Eğer siz de HD videoları Facebook’a yüklemek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Bilgisayarınıza Facebook HD içerik yüklemek için, Facebook hesabınıza girin ve ana ekranın üst kısmında yer alan ‘Aklınızda Neler Var’ alanına tıklayın. Hikaye alanını seçin. Daha sonra fotoğraf veya video seçin, yüklemek istediğiniz HD videoyu bulun. Açtıktan sonra videonun yüklenmesini bekleyin ve ardından gönder tuşuna tıklayın.

iOS cihazlara HD video yüklemek istiyorsanız, Facebook uygulamasına giriş yapın. Ekranın sağ alt köşesinde yer alan üç yatay çizgiye tıklayın. Ayarlar alanından Gizlilik kısmına geçin. Medya ve Kişiler, daha sonra videolar ve fotoğraflar alanını seçin. Video ayarlar sekmesinin alt kısmında HD yükle seçeneği yer alacaktır. Bu seçeneği etkinleştirin. Bu işlemler ardından Facebook’ta HD yayınlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Son olarak Android cihazlar için ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi verelim. İlk olarak Android cihazınızdan Facebook uygulamasına giriş yapın. Daha sonra ekranın sol üst kısmında yer alan üç çizgiye tıklayın. Ayarlar ve Gizlilik alanını seçin. Daha sonra Ayarlar üzerine basın. Medya ve Kişiler alanını seçin. HD Video yükle alanını etkinleştirin. Bu işlemler ardından Android cihazınızda HD videoları özgür bir şekilde yayınlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz