Instagram Hackleme Programı Gerçek mi?

/ 10 Ekim 2018 / 1.868 / yorumsuz
Instagram Hackleme Programı Gerçek mi?

Instagram Hackleme Programı Gerçek mi?

 

Dünya çapında üne kavuşmuş olan Instagram, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de bir hayli popüler. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olan uygulama, haliyle belli başlı soruların da sorulmasına yol açıyor. Bu konuda belirli bir kitle tarafından merak edilen Instagram hackleme programı, aslına bakılırsa tam olarak gerçek değil.

Instagram Hackleme Programı Var mı?

 

Doğrudan belirli bir kişinin Instagram profilini hacklemeye yardımcı olan bir program elbette yok. Bu tarz bir yazılım geliştirildiği takdirde yasalar çiğnenmiş dahi olabilir. Haliyle resmi olarak uygulama kullanımı mümkün değil. Ancak buna karşılık Instagram hesapları hacklenebiliyor. Bu durum, basit yöntemler ile gerçekleştirilebildiği gibi daha ileri düzeyde yöntemler sayesinde de yapılabilmekte.

Özellikle çeşitli aplikasyonlar üzerinden hesap bilgilerinin sızdırıldığına şahit olmak mümkün. Bu durum çoğu zaman yanlışlıkla gerçekleşse de ne yazık ki hesap hırsızlığının gerçekten var olduğunu söylemek mümkün. Bundan dolayı kullanıcı olarak hesap hırsızlığına karşı önlem almanız ve bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız gerekir.

Instagram Hesap Çalınmasından Korunma

 

Eğer Instagram hesabını korumak istiyorsanız bilgilerinizi 3. parti uygulamalarla paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Eğer kullanmak istediğiniz herhangi bir araç nedeniyle üçüncü parti yazılıma başvurmanız gerekiyor ise bunun güvenilir olduğundan emin olun. Bunların yanında en yakınınıza dahi bilgilerinizi vermeyin. Kullanılan cihazda virüs veya buna benzer bir zararlı yazılımın bulunması, bilgilerinizin sızmasına yol açabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.