Instagram hikaye görüntüleme sırası neye bağlı?

/ 25 Mart 2019 / 306 / yorumsuz
Instagram hikaye görüntüleme sırası neye bağlı?

Instagram hikayesini görüntüleyenlerin sıralanması ne anlama gelir? Instagram’da hikayeleri görenlerden ilk sırada olanlar profilime mi bakıyor? Instagram’da bir hikaye paylaştığınız zaman, hikayeyi gören kullanıcıların hep neye göre sıralandığı merak konusu olmuştur. Bu kişilerin sıralanmasında konuştuğumuz mu yoksa takip edenler mi, yoksa en çok beğeni yapan kişilere göre mi sıralandığı hakkında resmi bir açıklama olmamasına rağmen neden kaynaklı olduğu biliniyor. İşte detaylar…

Hikaye görüntüleme sırası sizle alakalı

Instagram’da hikaye attığınız zaman başta olan kişiler, sizin profiline giren veya size hayran olan bir kişi değil. Gerçek anlamda bu kişiler, instagram platformunda yer alan algoritma sayesinde başa yerleştirilen kişiler değil. Bu konu hakkında geçtiğimiz dönemlerde bir açıklamada bulunan Instagram Home Ürün Lideri olan Julian Gutmani bu sorulara net bir şekilde açıklama getirdi.

Ne yazık ki Instagram hikayelerinizin başında çıkan insanlar, sizin sıkı birtakipçiniz ya da hikayenizi çokça kez izleyen bir hayranınız değil. Gerçek şu ki bunu yapan insanlar, Instagram tarafından başa yerleştirilerek ortayaçıkarılmıyor. Bu konu hakkında açıklama yapan Instagram Home Ürün Lideri Julian Gutman, aklınızda bulunan soruları en yalın haliyle açıkladı!

Açıklama geldi!

Julian Gutman’ın açıklamalarına göre, hikaye listenizin en başında yer alan kişiler, sizin en çok etkileşim içerisinde olduğunuz kişiler olarak sistem algoritması tarafından en fazla etkileşimde olduğunuz kişileri algılayarak onları en üst sıraya yerleştiriyor ki, siz acaba o kişi baktı mı diye en aşağılara kadar inmemeniz için yukarıya çıkartıyor. Listeyi görmek adına yenileme yaptığınız zamanlarda bazı kullanıcılar sistem tarafından yukarı taşınacaktır.  Hatta beğeni yaptığınız, DM’den konuştuğunuz kişiler üst sırada bulunacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.