Instagram Hikâyesine Müzik Ekleme

/ 4 Mart 2019 / 1.854 / yorumsuz
Instagram Hikâyesine Müzik Ekleme

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, yeni özellikleri takipçilerine sunmaya devam ediyor. Instagram şimdi ise yeni gelecek olan hikayeye müzik ekleme özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı.

Bu özellik sayesinde hikâyede paylaşım yaptığınız zaman video ve resimlere müzik ekleyerek paylaşımınızı yapabilirsiniz. Hikâyenize müzik ekleme işlemi çok basit olacaktır. Hikâye paylaşımı yaparken üst kısımda bulunan konum, anket, gıf alanında müzik bölümü bulunacaktır.

Müzik alanına tıkladığınızda karşınıza seçenekler çıkacaktır ve o seçeneklerden müzik seçimi yapacaksınız. Ayrıca boomerang, superzomm kısmında da müzik ekleme alanı olacağını da belirtelim.

Bu özellik şu an Türkiye’ye gelmedi ancak bir süre sonra bu güncelleme ülkemize gelecektir. Gelen güncelleme ile müzikler otomatik olarak çalacak ve sanatçı ismi ve parça adı etiket olarak da görülecektir. Hikayenizde kullanmak istediğiniz şarkıyı eklemek için arama kısmına şarkıyı söyleyeni ve adını yazarak bulabilirsiniz. Bulduğunuz şarkıyı da hikayenize ekleyebilirsiniz.

Sadece hikayeye çektiğiniz videoları eklemeyebilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz parçalar ardından video çekimi yapabilirsiniz. Film rulonuzda olan video ya da resimleri ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtelim, daha önceden Instagram’da hikayeye müzik eklemek için üçüncü parti uygulamalar kullanılırdı. Hesap güvenliği açısından tehlike oluşturması da aynı zamanda kullanıcıları tedirgin ediyordu. Şu an bile üçüncü parti uygulamalar kullanılmaktadır. Bu nedenden kaynaklı hikâyeye gelecek olan müzik ekleme özelliği birçok kullanıcıları mutlu edecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz