İnstagram IG TV Özelliği Nedir, IG TV Nasıl Kullanılır?

/ 3 Temmuz 2018 / 1.728 / yorumsuz
İnstagram IG TV Özelliği Nedir, IG TV Nasıl Kullanılır?

İnstagram IG TV Özelliği Nedir, IG TV Nasıl Kullanılır?

İnstagram kullanıcılarının uzun süredir beklediği ve daha uzun video eklenmesine izin verecek olan IG TV özelliği sonunda İnstagram tarafında yapılan resmi lansman toplantısında duyuruldu. Bu sayede eskiden kısa olması nedeni ile eleştirilen video ekleme süresi uzatılacak. Söz konusu süre 1 saate çıkarılacak ve kullanıcılara büyük kolay sağlanacak. Yeni eklenen bu servis sayesinde video paylaşımda önemli bir adım atılmış olacak.

IGTV Nedir?

İnstagram tarafından yeni video platformu olarak lanse edilen IGTV özelliği İnstagram tarafından kullanıma sunulan yeni bir video servisidir. Mobil kullanıcıları hedef alan servis Instagram tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan ancak İnstagram uygulamasından bağımsız olarak çalışan bir özelliktir.

IGTV Nasıl Kullanılır?

Yeni kullanıma sunulan bu hizmetten yararlanmak için İnstagram hesabınız olması yeterlidir. Başka bir işlem yapmaya ya da kullanıcı hesabı açmaya gerek yoktur. Yeni uygulamanın kullanıcılara sunduğu en büyük artılardan biri IGTV sayesinde artık hikayeler paylaşımındaki kısıtlamaların sonlandırılacak olması ve artık İnstagram üzerinden yayımlanan videoların dikey ya da yatay olarak istenildiği zaman tam ekran olarak izlenebilecek olması olarak öne çıkıyor. IGTV özelliğini kullanan kişiler takip listesinde olan kişiler tarafından eklenen son videoları anında görebilecek. Popüler videolar ve takip edilen videolar farklı başlıklar altında yayımlanacak ve isteyen kişiler bu videolara yorum yapabilecek ve videoları beğenebilecek.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.