Yeni Başlayanlar İçin 2019’da Pinterest’te Ürün Satma rehberi

/ 19 Şubat 2019 / 6.179 / yorumsuz
Yeni Başlayanlar İçin 2019’da Pinterest’te Ürün Satma rehberi

 

Pinterest sizin için ne ifade ediyor?

Benim için minimalist tırnak tasarımı fikirleri, iç mekanları ve en büyük tarif kitabı için en iyi ilham kaynağı. Diğer kullanıcılar, Pinterest’i harika bir pazar yeri yapan sanat malzemeleri, hediyeler, içecekler, giysiler, aksesuarlar ve daha fazlasını arıyor.

Ama sözümü alma. Bazı istatistiklere bakalım:

Her ay 250 milyon insan Pinterest kullanıyor.
Kullanıcıların yüzde 80’i mobil uygulamayı kullanıyor (kendim dahil).
Amerikalı yetişkinlerin yüzde 29’u Pinterest’i kullanıyor ; bunu YouTube’un (yüzde 73), Facebook’un (yüzde 68) ve Instagram’ın (yüzde 35) dördüncü en popüler sosyal medya ağı haline getiriyor .
Aktif olan Pinterest kullanıcılarının yüzde 93’ü sitede alışveriş yapmayı planladığını söylüyor.
Tanıtılan bir pin gördükten sonra 2 kişiden 1’i Pinterest’te alışveriş yaptı.

Pinterest’te nasıl satış yapılır?

Peki, soru şudur: Tüccarlar Pinterest’te başarılı bir şekilde satış yapmak için ne yapmalı? Pinterest mağazanızdan en iyi şekilde yararlanmak için bazı Pinterest pazarlama stratejileri .

Kitlenizi bulun

Kitlenizi tanımıyorsanız, neredeyse hiçbir şey satamazsınız. Dolayısıyla, ilk önce hedef pazarınızı tanımlayın. Sonra aslında Pinterest kullanıp kullanmadıklarını öğrenin.

Pinterest’in çoğunlukla kadınlar için olduğunu duymuşsunuzdur. Eh, artık değil. Şu anda, Pinterest kullanıcılarının yüzde 60’ı kadın, yüzde 40’ı erkektir.

Aşağıda, aslında Pinterest’te satış yapmaya başlamadan önce bilmek isteyeceğiniz bazı Pinterest demografileri bulunmaktadır.

2 ABD’li binyıldan 1’i her ay Pinterest kullanıyor.
Tüm Pinterest kullanıcılarının yüzde 50’den fazlası ABD dışında
Pinterest kullanıcılarının yüzde 68’i üniversite eğitimi veya diplomasına sahiptir.
Pinterest kullanıcılarının yüzde 35’inin yıllık 75.000 ABD dolarının üzerinde geliri var .
Artık bu gerçekleri bildiğinize göre, tüm dünyada hedef kitleniz için fiyat ve pazarlamayı nasıl yapacağınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pinterest’te bir işletme hesabı oluşturun

Kişisel ihtiyaçlarınız için Pinterest kullanıyorsanız, işletme hesabı için yeni bir Pinterest oluşturmak zorunda değilsiniz ; Mevcut hesabınızı bir işletmeye çevirebilirsiniz. Çok kolay, bir düğmeyi tıklayarak şirketinizin bilgilerini doldurabilir ve anında bir iş hesabı oluşturabilirsiniz. Ben de öyle yaptım!

İşlem çok az zaman gerektirir ve özel bir beceri gerektirmez. Tüm panolarınız ve pinleriniz işletme hesabınıza kaydedilir ve tamamen ücretsizdir.

Bir işletme hesabı, kişisel bir hesapla karşılaştırıldığında ekstra Pinterest pazarlama özellikleri sunar . İşletme hesabınızı oluşturduktan sonra keşfedeceğiniz şeylerin bir listesi:

Reklamlar. Mağazaya veya bloguna trafik çekmek için Pinterest’i kullanmak hakkındaki ilk fikrin mi? O zaman Pinterest reklamları tam da ihtiyacınız olan şey. Trafik, tanıtılan uygulama pinleri ve video farkındalığı kampanyaları mevcuttur. Aşağıda nasıl göründüğünün bir örneği. Her şeyin ne kadar güzel ve net olduğuna dikkat edin.

Analitik. Ücretsizdir ve size içeriğinizde neler olup bittiği, hangi panoların ve iğnelerin en çok satanınız olduğu ve hangilerinin daha fazla dikkat gerektirdiği hakkında bir fikir verir.
Anahtar kelimeler. Pinterest bir arama motoru olarak çalışıyor. Hesabınıza daha fazla trafik çekmek için profil açıklamasına ve tabii ki içerik ekleyin.
Hashtag’ler. Kendi deneyimlerime göre, hashtag’ler Pinterest üzerinde, Twitter, Facebook ve Instagram’da çalışıyor . Yani, bu fırsatı kaçırmayın ve açıklamalarınıza ekleyin. Bu şekilde, kullanıcıların ürünlerinizi bulması daha olasıdır.
Bu özellikleri akıllıca kullanırsanız, satışlarınız fırlayacak.

Satın alınabilir pimler kullan

X-Cart gibi bir platformla çalışan bir e-ticaret mağazanız olduğundan , satın alınabilir pinleri kullanabilirsiniz. Satın alınabilir pinler, Pinterest kullanıcılarının Pinterest’ten ayrılmadan ürün satın almalarını sağlar. Evet, bu kadar kolay.

Hesabınızı kurduğunuzda, çevrimiçi mağazanızdaki öğelerin üstünde veya altında bulunan ve aynı zamanda fiyatları da içeren öğelerin üstünde veya altında “Satın al” veya “Çantaya ekle” düğmesi görünür.

İyi haber, kullanıcıların yüzde 72’sinin Pinterest’in aslında hiçbir şey aramadıklarında alışveriş yapmak için ilham verdiğini söylüyor . Bunu bilmek, harekete geçirme ifadesi (CTA) düğmesiyle öğelerinize dahil olmak üzere satışları artırmanıza yardımcı olabilir.

Pinterest için bir tarayıcı düğmesini de indirebilirsiniz. En çok satanlarınızı Pinterest panolarınıza kaydetmenize ve siteyi ziyaret etmeden açıklama eklemenize izin verir.

Zengin pimler kullanın

Bir zengin pim olan pim üzerine doğrudan ekstra bilgi göstererek bir fikir hakkında daha fazla bilgi verir organik pim biçiminde bir tür.

Zengin pimler, pimlere ekstra ayrıntılar ekler ve alındıkları web sitelerinden gelen önemli bilgileri günceller. Orijinal web sitesinde bir şey değişirse, zengin pin bu değişikliği yansıtacak şekilde güncellenir. Bu, yoğun işletme sahipleri ve çalışanları için kullanışlı bir araçtır.

Dört çeşit zengin pim vardır:

Ürün pinleri Ürün pinleri alışverişi kolaylaştırır. Gerçek zamanlı fiyatlandırma, kullanılabilirlik ve ürünlerin nereden alınacağı hakkında bilgiler içerir. Bu tür bir pin zaman kazanabilir, çünkü her soruyu kendiniz cevaplamak zorunda kalmazsınız.

Tarif iğneleri. Reçete pimleri, malzemeler, pişirme süresi ve porsiyon boyutları ile aşçılar heyecanlandırır. Ayrıca, tam tarifi takip ederek pişirme sonuçlarını görebilirsiniz.

Makale pimleri. Makale pimleri, Pinterest kullanıcılarının kendileri için önemli hikayeler kaydetmelerine yardımcı olur. Her makale pininde başlık, yazar ve hikaye açıklaması gösterilir. Öyleyse, hikayelerinizi paylaşın, satışlarınızı artırabilirler.

Uygulama pimleri . Bu pimler, kullanıcıların Pinterest’den ayrılmadan uygulamanızı indirmelerini sağlayan bir yükleme düğmesi gösterir. Şu anda, uygulama pinleri yalnızca iOS yazılımıyla uyumludur.

Terfi pimlerini kullanın
Terfi pimleri, terfi ettirmek için ödediğiniz iğnelerdir. Bu şekilde daha fazla insan onları görebilir ve sizden satın alabilir.

Bütçenizi, kampanyanız için minimum bir maliyet olmadığından kampanyanız için istediğiniz her şeye ayarlayabilirsiniz.

Paranızı ilk önce en çok satanlara yatırın. Ve evet, elde ettiğiniz sonuçlardan memnun değilseniz kampanyanızı izleyebilir ve optimize edebilirsiniz.

İğneleme zamanı!
Umarım bu yazı sizin için bir ilham kaynağıdır. Artık Pinterest’in nasıl çalıştığını bildiğinize göre, zaman kaybetmeyin.

Ürünlerinizi satmak için bir Pinterest işletme hesabı araştırın ve başlatın. İhtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.