Instagram’da Kişileri Sessize Almak

/ 5 Eylül 2018 / 806 / yorumsuz
Instagram’da Kişileri Sessize Almak

Instagram’da Kişileri Sessize Almak

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, dünya çapında bir üne sahip. Diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de beğeniyle kullanılan uygulama, bazı anlarda ana sayfanın özelleştirilmesini gerektirebiliyor. Özellikle sevmediğiniz ancak takip etmeyi de bırakamadığınız kişiler için çeşitli ayarları kullanmanız mümkün. Instagram’da kişileri sessize almak oldukça basit.

Instagram üzerinde takip ettiğiniz bir kişi çoğunlukla sevmediğiniz türden paylaşımlar yapıyor ise sessize alma özelliğini kullanarak gönderilerin sınırlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir dokunuş ile aktif hale gelen sessize alma özelliği, uygulanan kişilerin gönderilerini ana sayfada görmenizi önlüyor. Böylelikle bir kişiyi takip etmeyi sürdürebilir ancak bu esnada gönderilerini görmeyebilirsiniz.

Kişiler Nasıl Sessize Alınır?

Instagram’da paylaşımlarını görmek istemediğiniz bir kişinin gönderisinde bulunan üç noktaya tıklamanız ve akabinde sessize al butonuna dokunmanız yeterli. Bu işlem sonucunda ekrana hangi özelliğin sessize alınmasını istediğinize dair bir soru kutucuğu gelecek. Kutucukta gönderileri sessize al ve gönderileri ve hikayeyi gizle olarak iki farklı seçenek yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi seçeneklerden ilki sadece gönderileri görmenizi önlerken bir diğeri ise hikaye bölümünde de içeriklerin sınırlandırılmasını sağlıyor.

Instagram’da kişiler nasıl sessize alınır sorusunun cevabı oldukça kolay denilebilir. Eğer ana sayfada kişiye ait güncel bir paylaşım bulunmuyor ise o kişinin profiline giderek de aynı işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Profil sayfasında çıkan üç noktalı butonu kullanmanız, aynı işlemler için geçerlidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler