iPhone çağrıları otomatik yanıtlama

/ 5 Mart 2019 / 495 / yorumsuz
iPhone çağrıları otomatik yanıtlama

Her geçen gün gelişen teknolojiyle beraber birçok kolaylık sağlanmaya başladı. Akıllı telefonlarda artık bu çağa ayak uydurup, kullanıcıların işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Peki iPhone’da çağrıları otomatik nasıl yanıtlayabiliriz? İşte detaylar…

Akıllı telefonlarda yer alan özelliklerin başında telefon görüşmeleri ve çağrı gibi aramalar için bazı özellikler bulunuyor. Bu özellikler kişinin kullanımını kolaylaştırmak için geliyor. Bu makalemizde ise iPhone otomatik çağrı yanıtlama özelliğini nasıl aktif edebileceğimizi anlatacağız. Bu bakımdan gelen çağrılar otomatik olarak yanıtlanacak.

Apple‘ın yayınlamış olduğu iOS güncellemeleri ile beraber otomatik yanıtlama özelliği geldi. En fazla kullanılan Apple cihazlarından iPhone 6 – iPhone XS Max arası tüm cihazlarda bu özelliği aktif bir şekilde aşağıda anlatacağımız yöntemler ile kullanabilirsiniz.

iPhone otomatik yanıtlama aktif etme

Sürekli telefonunuz çalışıyor ve işiniz bu yöndeyse, sanayide sürekli elleriniz yağlı ve çalışma koşullarında telefonu açmak bir hayli zor geliyorsa, telefonlarınızı otomatik gelen çağrıları açma seçeneği ile kullanabilir ve rahat edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken,

  • İlk önce ayarlar menüsüne girin
  • Daha sonra genel kısmına tıklayın
  • Ardından erişebilirlik kısmına tıklayın
  • Daha sonra sesli arama yönlendirme kısmına geçiş yapın
  • Burada aramaları otomatik yanıtlama kısmını aktif edin.

Bu kısımdan sonra artık iPhone’da gelen aramaları otomatik bir şekilde yanıtlamış olacaksınız. Ayrıca bu kısımdan default olarak 3 saniye ayarlarsanız 3 saniye içerisinde çağrı açılacaktır. Bu özellik herkesin işine yarar bir özellik oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.