iPhone Donma Sorunu Nedir?

/ 21 Haziran 2019 / 534 / yorumsuz
iPhone Donma Sorunu Nedir?

Apple cihazlarda Twitter, Instagram, Swarm gibi app uygulamaları kullanıldıkça belirli bir süre sonra donma sorunu yaşanabilir. Bu yazımızda ise donma sebeplerinden ve çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Eğer donma problemi yaşamak istemiyorsanız uygulamaları kullanmadığınız zaman bu uygulamaları arka plandan kapatın.

  • Cihazınızda ya da tabletinizde fazlasıyla uygulama yüklü ise bu cihazınıza zarar verir ve bir süre sonra donma problemi yaşarsınız. Bu yüzden gereksiz olan uygulamaları cihazınızdan silmeyi deneyin.
  • Telefonunuza gelen uygulama güncellemelerini ve işletim sistemini güncelleyin.
  • Büyük yer kaplayan uygulamaları gizden geçirin, fazla yer kaplayan uygulamalar bir süre sonra donma sorununa yol açacaktır.
  • Uygulamalarınızı sonlandıramıyorsanız Home tuşu ve Açma-kapama tuşuna basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın. Bu adımlara dikkat ederseniz cihazınızda oluşan kasma sorunu biraz da olsa çözülecektir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.