iPhone Ekran Kildi Kırma Açığına Dikkat Edin!

/ 6 Temmuz 2018 / 1.462 / yorumsuz
iPhone Ekran Kildi Kırma Açığına Dikkat Edin!

iPhone Ekran Kildi Kırma Açığı 2018

Mobil işletim sistemleri arasında en güvenlilerden biri olarak kabul edilen İOS işletim sistemini kullanan Apple tarafından üretilen iPhone cihazlar yeni bir güvenlik açığı ile gündemde. Özellikle de iCloud, Apple ID kimliği ve ekran şifre güvenliği gibi güvenlik özellikleri ile fark yarattığını iddia eden Apple firmasının yeni bir güvenlik açığı keşfedildi iddiası gündeme bomba gibi düştü. Peki, iPhone ekran kilidi kırma açığı iddiaları doğru mu?

Bulunan Açık Sınırsız Şifre Deneme Şansı Veriyor

Aslında iddialar internete düşen bir video ile başladı. Videoyu yükleyen kişi bulmuş olduğu bir güvenlik açığı sayesinde sınırsız sayıda iPhone ekran kilidi girdiğini iddia ediyordu. Bu sayede farklı kombinasyonları deneyen kişiler iPhone ekran kilidi kırma işlemini gerçekleştirebiliyor. Çekilen videoda yer alan iPhone cihazda İOS işletim sisteminin 11.3 sürümü yüklü bulunuyor. Aslında normal bir iPhone telefonda bilindiği üzere 10 yanlış denemenin ardından cihazın kendisini otomatik olarak kapatması ve tüm bilgileri silmesi gerekiyor.

Apple Tarafından Araştırılmaya Başladı

Videoyu çeken kişi ekran kilidi kırmak için özel bir yazılım kullandığını dile getirirken Apple firması ile de iletişime geçerek bu güvenlik açığını rapor ettiğini duyurdu. Yani Apple kısa sürede bu güvenlik açığını kapatacak yeni önlemleri hayata geçirecektir. Kullanıcı çekmiş olduğu videoda 10 denemeden sonra güvenlik kilidini kırarak Apple firmasının dikkatlerini üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.