iPhone Güvenli midir?

/ 24 Ekim 2018 / 985 / yorumsuz
iPhone Güvenli midir?

iPhone Güvenli midir?

 

Apple’ın piyasaya çıkardığı İphone cihazları son zamanlarda oldukça ilgi görürken ve farkındalığı ile birlikte fiyatıda yüksek olması nedeni ile bazı soruları da merak ettirmektedir. Bu sorulardan bazıları ise İphone güvenilir mi, İphone hacklenir mi, hackleme olduğunda nasıl anlarım gibi İphone cihazları hakkında güvenlik soruları da gelmektedir. Bu aslında alındığı fiyata göre cihazların güvenliği merak konusu olmuştur. Bizler de bu konuya yönelik araştırmalar sağladık ve sizlere gerçek bilgileri paylaşacağız.

Apple cihazlarından olan İphoneler güvenilirliği ile bilinmekte olan cihazlar arasında yer almakta olup, aslında gerçekten de güvenilir cihazlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

iPhone Hacklenir mi?

İphone cihazlar İOS’un kapalı bir sistem üzerinden olması ile birlikte Adroid cihazlara göre daha güvevilir ve hacklenmesi oldukça zordur. Fakat İphone hacklenir mi sorusuna cevap ise evet hacklenebilir. Bu durum ise tabi ki kullanıcı ile bağlantılı olurken, bazı reklamlarda gösterildiği gibi cihazınıza kötü niyetli insanların sızması sizlerin fotoğraflarına ulaşması hatta öyle ki cihazlarınızın mikrofonlarından sizleri dinlemesi bile mümkündür. Öyle ki bu durum kameradan sizleri izlemesine kadar ilerleyebilir.

iPhone Hacklendiğini Nasıl Anlarım?

 

Hacklenme denildiği zaman, İphone haclendiğini nasıl anlarım sorusu akıllara gelmekte olup, bu durum ise aslında kolay birkaç yöntem ile belirlenebilir. Bunlar bilinmeyen numaralardan gelen yöntemlerden, garip mesajlardan, sizin tarafınızdan bazı kişilere giden garip mesajlardan, sürekli biten şarjlardan anlaşıla bilinir. Böyle durumlarda yapmanız gereken cihazınızı sıfırlamak olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.