iPhone X’in Başı Ses Sorunu İle Dertte

/ 18 Kasım 2017 / 1.257 / yorumsuz
iPhone X’in Başı Ses Sorunu İle Dertte

iPhone X’in Başı Ses Sorunu İle Dertte

Şimdiye kadar satışa sunulan en iyi iPhone olarak lanse edilen iPhone X ne yazık ki oluşturduğu büyük beklentinin altında ezilmeye devam ediyor. Son derece yüksek bir fiyatla satışa sunulmasına rağmen daha piyasaya çıktığı ilk günden bu yana çeşitli arızalar veren cihaz şimdi de kullanıcılar tarafından dile getirilen çatırdayan ses sorunu ile karşı karşıya.

iPhone X Ön Hoparlör Sorunu

iPhone X kullanıcılarının forumlar üzerinden dile getirdiği şikayetleri sonucunda şimdi de cihazın ön hoparlöründe bir sorun olduğu iddia ediliyor. Kullanıcılara göre yüksek seviyede gelen seslerde ön hoparlör uğultu ve çatırdama yapıyor. Özellikle de Reddit ve MacRumors üzerinden dile getirilen şikâyetlerde her türlü ses türünde bu sorunun yaşandığı sesin yüksek olarak gelmesi durumunda çatırdama ve uğultunun ortaya çıktığı belirtiliyor. Hatta kullanıcıların bir bölümü ses seviyesinin yüzde 50’de olduğu durumlarda bile bu sorunla karşılaştıklarını iddia ediyor.

iPhone X İçin Yama Yayınlanacak Mı?

Hatırlanacağı üzere benzer bir hoparlör sorununu Apple firması daha önce iPhone 8 modelinde de yaşamış ve bu modelin de ön hoparlöründe yüksek sesle müzik dinlerken çatırdama sorunu yaşandığı gündeme gelmişti. Şikâyetlerin yoğunlaşması üzerine Apple hemen bir yama yayımlayarak bu cihazlarda yaşanan sorunu çözmüştü. Aynı şekilde benzer bir yamanın iPhone X için de yayınlanıp yayınlanmayacağı ise büyük bir merak konusu oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler