iPhone XR Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 26 Mart 2019 / 266 / yorumsuz
iPhone XR Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone akıllı telefonun son modeli olan, tanıtımı yeni gerçekleşen iPhone XR hakkında sıfırlama işleminden bahsedeceğiz. iPhone XR model cihazın ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız bunun için format atılması gerekir.

Akıllı telefonlara genellikle sık olarak donduğu için ya da virüs kapmasıyla alakalı olarak fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapılır. Eğer cihazınızı teknik servise verirseniz cihazı sıfırlanmış bir halde geldiğini görmüş olursunuz.

iPhone XR

Sizlerde akıllı telefonunuza format atmak isterseniz eğer, bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenmeniz için sizlere aşağıda adım adım nasıl format atacağınızı göstereceğiz. Anlatmadan önce şunu da unutmamanızı tavsiye ederiz; fotoğraflarınız, rehberiniz, mesajlarınız, not defteri gibi kalmasını istediğiniz dosyaların yedeğini alın. Ya da bu işlem dışınca telefonun özelliği olan iCloud’dan yedekleme işlemi yapabilirsiniz.

iPhone XR Format Atma

  • Yedekleme işlemi ardından fabrika ayarlarına dönmek için ilk olarak Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Sonra Genel seçeneğine tıklayın.
  • Ardından genel bölümünde bulunan Sıfırla tuşuna sonra da Tüm İçeriği ve Ayarları Sil bölümüne tıklayın.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Sıfırlama işlemi yaparken önemli noktalardan biri de cihazın şarj seviyesinin %50’nin üstünde olması gerekiyor. Fabrika ayarlarına döndükten sonra telefonunuz ilk aldığınız günkü gibi tertemiz olacaktır. Kayıtlı olan Wi-Fi ayarları bile gitmiş olacak. Kişilerinizi, resimlerinizi, rehberinizi de baştan yükleyerek cihazınızı eski haline getirmiş olacaksınız. Yaptığınız işlem sayesinde de cihazınız kötü kaynaklardan temizlenmiş olacak ve daha hızlı çalışacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.