Klavyede Bulunan Uygulama Tuşu Anlamı Nedir?

/ 15 Eylül 2019 / 1.540 / yorumsuz
Klavyede Bulunan Uygulama Tuşu Anlamı Nedir?

Bilgisayar klavyesinde birçok tuş vardır ve bu tuşların her birinin bir görevi vardır. Bugün sizlere klavye de bulunan ama pek fazla kullanılmayan windows tuşunun yanında bulunan tuş ne işe yarar ? bu konuyu anlatacağım.

Bu windows tuşunun yanında bulunan tuş fare kullanırken sağ tuş hangi işlevi görüyorsa bu tuş da aynı görevi yapar. Bilgisayarınızın faresinin sağ tuşu çalışmıyorsa bu tuşu kullanarak aynı işlevi görebilirsiniz, klavyede bilinmeyen ve kullanılmayan bu tuşu kullandığınız zaman özellikleri de açmaktadır.

Bu tuşa uygulama tuşu da denir. Yani uygulama tuşu farenin sağ tuşuyla aynı işlevi yapmaktadır. Bunu denemek için sizde farenizin sağ tuşu yerine uygulama tuşunu kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.