Markanız İçin En İyi Instagram Hashtag’lerini Nasıl Bulunur

/ 16 Şubat 2019 / 2.040 / yorumsuz
Markanız İçin En İyi Instagram Hashtag’lerini Nasıl Bulunur

 

Markanızı iyileştirmek veya takipçilerinizi büyütmek isteyin, en iyi Instagram hashtag‘lerini bulmanın ve kullanmanın etkisi göz ardı edilemez.

Instagram hashtag oyununuz pazarlama stratejinizde önemli bir bileşen olmalıdır . Kullandığınız etiketler gönderinizi bozabilir veya bozabilir ve erişiminiz üzerinde çok büyük bir etki yaratabilir . Instagram’da istediğiniz hedef kitleye ulaşmak için en iyi Instagram hashtag’lerini nasıl bulacağınızı öğrenmeniz çok önemlidir.

Instagram hashtagleri nedir?

Bir Instagram etiketi, kullanıcılara belirli içerik türlerini göstermek için tasarlanan karma veya pound (#) işaretinden önce gelen bir kelime veya kelime dizisidir.

Instagram Hashtag’leri Nasıl Çalışır?

Instagram hashtag’leri farklı içerik türlerini basitçe sınıflandırmak için tasarlanmıştır. Kullanıcıların ilgi alanlarıyla ilgili yeni fotoğraflara ve videolara göz atmalarını ve keşfetmelerini kolaylaştırır. Belirli bir etiketi arayabilir veya yayınların haber akışınızda görünmesini sağlamak için bir etiketi takip edebilirsiniz. İçeriğinizin kişisel veya Instagram işletme sayfanızda keşfedilmesi için Hashtag’lerin stratejik olarak kullanılması gerekir .

Instagram hashtag’lerinin ana kategorileri:

Popüler etiketler: #photooftheday veya #instagood gibi viral olan veya hızlı bir şekilde eğilimi gösteren Hashtag’ler
Niş hashtagleri: #savetheelephants veya #veganrecipes gibi belirli bir kitleye veya sektöre ulaşmak için kullanılır
Konum etiketleri: #sandiegolife veya #newyorkfoodie gibi yerelleştirilmiş içerikleri bir araya getirme
Etiketlenmiş içeriğinizin kullanıcılar tarafından keşfedilmesi için , Instagram üzerinde etiketleme birkaç farklı alana yerleştirilebilir.

Hashtag’leri kullanmanın en yaygın ve etkili yolu, onları yazılarınızın başlığına eklemektir . Bu, etkileşimi artırmaya ve belirli bir fotoğraf veya videoya erişmeye yardımcı olabilir. @greenchef , markalı etiketinde ve gönderdikleri tarife ilişkin etiketlerin bir karışımını kullanır.

Hashtag etiketini kullanarak Instagram Hashtag’lerinizi Instagram Hikayenize ekleyebilirsiniz . Bu, hikayenizi yeni kullanıcılar için daha iyi bulunabilir duruma getirecek. Seçme Hikayesinde gösterilme şansı için belirli bir yerin yerini etiketleyin!

Son olarak, insanları markalı bir hashtag kullanmaya teşvik etmek için Instagram biyografinizde hashtag kullanabilirsiniz. @puravidabracelets , #PuraVidaBracelets etiketinden tonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe sahiptir.

En İyi Instagram Hashtag’leri Seçme

Her Instagram hesabı, hedef kitlesi için en iyi sonucu verecek benzersiz bir etiket kümesi gerektirir. İdeal takipçinizi, müşterinizi veya hayranınızı çekecek hasta etiketlerini bulmalısınız.

Kullanılacak hashtagleri bulma konusunda gidilmesi gereken birkaç yol vardır. Farklı analiz araçlarını kullanabilir, sektörünüzdeki rakiplerin ve diğer hesapların ne kullandığına bakabilir veya Instagram uygulamasının kendisine göz atabilirsiniz.

Instagram Hashtag’lerini Bulma Yöntemleri

En iyi Instagram hashtag’lerini bulmanıza yardımcı olacak birkaç yöntem var.

Instagram’da Hashtags aranıyor

Hashtagleri bulmanın en iyi yollarından biri, Instagram uygulamasını aramaktır. Bir anahtar kelime aradığınızda, altta önerilenlerin bir listesini de görüntüler.

Ayrıca altındaki etiketlerle ilişkilendirilmiş olan yayınların sayısını da göreceksiniz. (Çok büyük hashtag seçmekten kaçının, aksi halde göreviniz rekabet denizinde kaybolabilir.)

Diğer bir ipucu, bir etiketin “en çok okunan” bölümüne göz atmak ve bu kişilerin kullandığı diğer etiketlere bakmaktır.

Rakiplerin Hashtaglerine bakmak

Nişunuzdaki diğer Instagram hesaplarına bakın ve hangi hashtaları kullandıklarını görün. Yayınlarına çok iyi giren bir hesapla karşılaşırsanız, kullandıkları etiketler büyük olasılıkla başarılı olanlardır, bu nedenle listeniz için ilham kaynağı olarak kullanın.

Hashtag’leri Bulmak için Araçları Kullanma

Belirli konular ve endüstriler için hashtag seçmenize yardımcı olacak birçok kaynak vardır. Hashtag jeneratör araçları , yayınlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli etiketler sunar. Gönderilerinizde kullanmadan önce marka olduklarından emin olmak için bunları kontrol ettiğinizden emin olun!

Markalı Hashtag Oluşturma

Markalı bir etiket, kullanıcıların markanızla ilgili içeriğe gönderebilecekleri benzersiz bir etikettir. Şirketinizin adı, bir slogan veya insanları kullanmaya teşvik etmek istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Bunu biyo bölümünüze ekleyebilir ve bunu başlığınızda tanıtabilirsiniz, böylece daha fazla insan farkında olur ve Instagram etiketini kullanmaya başlar. Bu, artık sayfanızda kullanabileceğiniz tonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe erişmenizi sağlar.

Kullanmak için daha fazla hashtag araştırırken ve toplarken, onları kolayca erişebileceğiniz bir yerde sakladığınızdan emin olun (telefonunuzdaki notlar bölümü gibi). Onları farklı setlere ayırmak iyi bir fikirdir, böylece her yazı için aynı kesin etiketi kullanmazsınız. Bu yüzden, bir toplu liste topladıktan sonra, her birini yaklaşık 15-20 hashtag içeren 3 veya 4 farklı sete ayırmayı deneyin. Sonra her gönderimde, setleri arasında döndürebilirsiniz.

En Başarılı Hashtag’leri Seçmek

Hashtag’lerin içeriğinizi başarılı bir şekilde yükseltmesi için hangi çalışmanın olduğunu bulmanız gerekir. Çok popüler bir Instagram hashtagini kullanmak iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak bu her zaman böyle değildir. Sahip olduğunuz Instagram türüne ve kime ulaşmaya çalıştığınıza bağlı olarak, en iyi hashtagleri seçmenin arkasında bir strateji var. Bu iki hesaba ve onların etiketlerini toplama arkasındaki stratejiye bir göz atın:

Örnek 1: Küçük İşletmeler

Diyelim ki Boston şehrinde bulunan bir güzellik salonu. Potansiyel yerel müşterileri ve aynı zamanda Instagram’daki genel saç ve güzellik popülasyonunu çekmek istersiniz. Ayrıca, taşıdığınız belirli saç bakımı ve makyaj markalarını arayan bazı kişilerin dikkatini çekmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, yayınlarınızda bu farklı karma etiketlerin bir karışımını kullanmak iyi bir fikirdir.

Örneğin:

Yerel etiketler: #bostonhairsalon #bostonstylist
Endüstri hashtagleri: #haircolorideas #makeuplooks #haircolorgoals
Ürün etiketi : #lorealparis #olaplex #revlon
Örnek 2. Yemek Blogger’ı

Eğer farklı restoranlar hakkında yazılar yazan ve New York’ta yemek yiyen yerel bir blog yazarıysanız, Instagram hashtag’lerini kullanmanız bazı farklı kategorilerdeki karışımların bir karışımı olacaktır. Nüfus sakinlerini veya NYC’yi ziyaret eden ve önerilerinizi denemek isteyebilecek kişileri çekmek için yerelleştirilmiş Instagram etiketlerini kullanabilirsiniz. Instagram’da gıda içeriği ile ilgilenen kişiler için gıda ile ilgili genel etiketleri de kullanabilirsiniz. Son olarak, yeniden gönderilme şansı için belirli restoran adlarını kullanmak isteyebilirsiniz. Örneğin:

Yerel etiketler: #newyorkcityfoodie #newyorkcityeats #yelpeatsnyc
Genel etiketler: #foodiesofinstagram #goodeats
Belirli etiketler: #dylanscandybar #carbone
Kime ulaşmaya çalıştığınıza bağlı olarak, birkaç farklı hashtag türünün bir karışımını kullanıyor olmalısınız. Bu, potansiyel olarak sayfanızı takip etmek veya içeriğinizle ilgilenmek isteyen farklı kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Kutunun dışında düşünmekten korkma!

 

Son olarak

Instagram hashtag’leri, erişiminizi genişletmenin en kolay ve en etkili yollarından biridir . İdeal kitlenizin aradığı ilgili terimleri bularak içeriğinizi daha keşfedilebilir hale getirin. Hedef kitlenizi büyütmeye çalışan bir marka veya etkileyici olun, hashtag yapmak, Instagram pazarlama stratejinizin önemli bir parçasıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.