Pokemon GO Oyununda Karşılaşılan 10 Hata ve Bunların Çözümü

/ 23 Aralık 2017 / 1.732 / yorumsuz
Pokemon GO Oyununda Karşılaşılan 10 Hata ve Bunların Çözümü

Pokemon GO Oyununda Karşılaşılan 10 Hata ve Bunların Çözümü

Nintendo tarafından geliştirilen ve tüm dünyaya yayılan Pokemon GO hala tüm dünyaya yayılamadı ve oyun gördüğü yoğun ilgi nedeni ile oynandığı ülkelerde de sıklıkla sorunlar ile gündeme geliyor. İşte oyunda en sık karşılaşılan 10 hata ve çözümü;

 

  1. Pokemon GO Sunucu (Server) Hatası

Pokemon GO oyununu tercih eden kullanıcıları en çok rahatsız eden hataların başında kesinlikle server hatası geliyor. Tam Pokemon yakalamak üzereyken çöken sunucu nedeni ile cinnet geçiren oyuncu sayısı artarken bunun en önemli nedeni ise milyonlarca kişinin aynı anda oyuna yüklenmesi. Şu anda bu sorunu aşmak için kullanabileceğiniz tek mantıklı yöntem ise hesaba giriş yaparken Google hesabı kullanmak. Trainer hesabınızda yer alan tüm bilgiler gidecek ancak hata alma riskiniz düşecek.

  1. Pokemon Go Oyununu İndiremiyorum / Açamıyorum

Şikâyet raporları incelendiğinde kullanıcıların büyük bir bölümü oyunu indirememekten ya da indirdiği oyunu açamamaktan şikâyet ettikleri görülüyor. Resmi olarak oyunun indirmeye açık olduğu ülke sayısı oldukça az. Oyunu indirmek için Android işletim sistemi için  .apk dosyasını temin etmeniz, İOS kullanıyorsanız ise Kanada AppStore hesabı açarak indirme işlemini yapmanız gerekiyor. Oyunu indirememekten ya da oyunu açamamaktan şikayet ediyorsanız bu durumda gerekli olan sürüme sahip değilsiniz demektir. Oyunu Android işletim sisteminde açmak için en az Android 4.4 KitKat, İOS işletim sisteminde ise İOS 8 sürümen sahip olmanız gerekiyor.

  1. Pokemon GO Oyun Kurulamıyor Hatası

Pokemon GO oyun kurulamıyor hatası genelde oyun dosyası indirdikten sonra indirme tamamen bitmeden yüklemeye çalışılması olarak gösteriliyor. Pokemon GO APK dosyası için güvenilir bir siteyi tercih edin ve dosyanın indirilme işlemi tamamlanmadan oyunu yüklemeyin.

  1. Pokemon GO Bozuk Ses Sorunu

Oyun oynarken sesin son derece bozuk ve cızırtılı olması durumunda sonraki güncelleme gelene kadar kullanıcılara yapılan tavsiye Bluetooth cihazı bağlamamak olarak gösteriliyor.

  1. PokeCoins İle İtem Satın Alamamak

Ücretsiz bir oyun olmasına rağmen ne yazık ki oyunda çok sayıda ücretli öğede satışa sunuluyor. PokeCoins bulunmasına rağmen oyunda öğe satın alamayan kişilerin çözüm için oyunu yeniden başlatmaları gerekiyor.

  1. Pokemon GO GPS Hatası

Etrafta saklanan Pokemonları bulmak konusunda en büyük yardımcınız olan GPS özelliği bazı durumlarda sorun çıkarabiliyor. Özellikle de GPS özelliği düşük olan Android işletim sistemlerinde yaşanan bu sorunun çözümü için GPS modu özelliğinde “Yüksek Doğruluk” olarak ayarlamanız yeterli oluyor.

  1. Bataryanın Çok Hızlı Tükenmesi

Pili büyük bir hızla tüketen oyunda GPS özelliğinin sürekli devrede olması ve oyunun grafiklerinin çok üst düzeyde hazırlanması gibi pek çok nedene bağlı olarak batarya hızlı bir şekilde tükeniyor. Sorunun çözümü için ses ve titreşim özelliklerini kapatmanıza ek olarak oyunun menüsünden Battery Saver özelliğini açmanız gerekiyor.

  1. Trainer Hesabı Sıfırlandı Hatası

Sunucu tarafından oyunun sıfırlanması hatası hem Google hem de Trainer hesabı için aynı mail adresi üzerinden hesap açmanız durumunda gerçekleşiyor. Bu sorunla karşılaşmamak adına mutlaka aynı mail adresi ile sadece tek bir hesap açmanız gerekiyor. Aksi durumda yaşanan sorun tespit edildiği anda hesabınız sıfırlanıyor.

  1. Pokemon GO Ekran Yönü Algılama Hatası

Pokemon GO oyununu sorunsuz oynamak için mutlaka yeterli seviyede bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Ekran yönü algılama sorununu yaşamamak adına mutlaka cihazınızın jiroskop sensörünün sorunsuz çalışması büyük önem taşıyor. “Cannot detect your phone’s orientation” sorunu ile karşılaşan kişilerin cihazlarında bu sensör bulunmuyor demektir.

  1. GYM Esnasında Yaşanan BUG Hatası

Oyuncuları belki de en fazla mutsuz eden sorunların başında diğer oyuncularla karşı karşıya kaldıklarında yaşadıkları BUG sorunları yer alıyor. Düşmanlarınız ile yaptığınız savaş esnasında düşmanınızın sağlık seviyesinin aniden düşmesi ve orada takılı kalması olarak görülüyor. Çünkü bu saniyeden sonra yapmış olduğunuz hiçbir saldırı işe yaramıyor ve tüm saldırılara rağmen düşmanınızın sağlığı saldırılardan etkilenmiyor. Dövüş süresi bitene kadar hiçbir şey yapamıyor ve aslında kazanmak üzere olduğunuz oyunu düşmanınızın yendiğini izlemek zorunda kalıyorsunuz. Ne yazık ki bu hatanın çözümü için kullanabileceğiniz hiçbir yöntem bulunmuyor. Sadece dövüş bittikten sonra oyunu yeniden başlatmanız tavsiye ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.