PUBG Mobile Google Play Sercives Hatası!

/ 1 Mayıs 2019 / 817 / yorumsuz
PUBG Mobile Google Play Sercives Hatası!

PUBG Mobile uygulaması Google Play Services hatası veriyor aynı zamanda oyunu oynarken Google play services unusable ve Google installer hatası ile karşılaşıyorsanız bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Bu sorun hakkında kesin bir çözüm şu an için bulunamadı ancak bazı denemeler sonucunda ortaya birkaç çözüm sunulmuştur. Google play services unusable ve Google installer hatasının oluşmasının en büyük nedeni; oyuna ara verdiğiniz zaman gelen güncelleme ya da güncellemeler sonucu bu sorun ortaya çıkar. Güncellemenin tamamlanması ardından çıkan hatalardan biri de ‘Starting’ şeklinde yazı çıkar ve donma sorunu oluşur.

PUBG oyununa Google hesabınız üzerinden girdiğiniz zaman ‘Services unusable’ hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun nedeni ise normalde oyunun ‘Google installer’ yüklemesi yapması lazım ancak hata oluşması sonucu böyle bir sorun ortaya çıkıyor. Bu durumun çözümlerinden biri kurulumunun manuel olarak ayarlanmasıdır. Çözümlerden ikincisi ise oyunu 3-4 defa silip tekrar yükleme yapmanız bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Eğer PUBG Mobile oyununa hala giremiyorsanız aşağıda olan sorunlar sonucu giriş yapamayabilirsiniz. Bu adımları takip edip hangi sorundan kaynaklı olduğunu bulmanızı tavsiye ederiz.

Telefondaki tarihin yanlış olması sonucu sorun olabilir.

Sistem güncellemelerin yapılmamasında kaynaklı sorun ortaya çıkabilir.

Google Play hizmetlerinde sorun olabilir.

Önbellek silinmesiyle bu sorun oluşabilir çözüm için telefon kapatılsın açılıp denensin.

İnternetin hızı sonucu sorun oluşabilir.

Banlanma sonucu sorun çıkabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.