Resimde yazı tipi nasıl bulunur ?

/ 31 Ekim 2019 / 780 / yorumsuz
Resimde yazı tipi nasıl bulunur ?

Bugün sizlere resimde kullanılan yazı fontu ya da diğer adıyla yazı tipi bulma nasıl yapılır bundan bahsedeceğim. Genellik kullanılan yazı programı Microsoft Office Word ya da zengin metin belgesi programlarında yazı fontu bulmak çok kolaydır.

Yazı fontunu nasıl öğreniriz ?

Bir Word sayfasına girdiğimiz zaman sol köşede yapıştır, kes, kopyala gibi yazılar göreceksiniz onun hemen yanındaki sütunda dikdörtgen şeklindeki kutunun içinde yazı fontu ve boyutu yazar. Bu yazı tipi üzerine gelip işaretleme yapın hangi yazı tipinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Peki resmin üzerinde yazan yazının fontunu bulmak biraz zor olabilir.

Remin üzerinde yazan yazıları yazılımların algılaması güç olacaktır. Bu yüzden “http://www.myfonts.com/WhatTheFont/”  bu adrese giderek upload seçeneğini seçerek resimler üzerindeki yazı fontunu öğrenmek için yükleme yapmamız gerekiyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.