Telefonda Mobi Veri Kullanımınızı Azaltın

/ 20 Kasım 2017 / 1.013 / yorumsuz
Telefonda Mobi Veri Kullanımınızı  Azaltın

Mobil Veri Kullanımınızı Azaltabileceğiniz Android Uygulamaları

Sınırsız mobil veri paketi kullanmıyorsanız gün içinde video izleme, sosyal medyada gezinme gibi aktivitelerde daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü hiç farkında olmadan mobil verinin sonuna gelmiş olabiliyorsunuz. Bazı Android uygulamalar bu duruma el atıp, mobil veri kullanımını azaltmakta yardımcı oluyor.

Opera Max

Opera Max, mobil veri paketinizi aşmamanız için veri aktarımını yüzde 50 oranına kadar düşürebilen, tam da ihtiyacınız olan bir mobil uygulama. Video, resim ve fotoğraflar sıkıştırılıyor böylece dosta boyutları küçülüyor ve daha fazla internete erişim imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıca kablosuz ağdan koptuğunuz an devreye giriyor ve kotanızı harcamanıza sebep olan uygulamaları belirtiyor.

Opera Max Android İndir

Facebook Lite

Facebook’un resmi uygulamasının yanı sıra mobil veri kullanımınızı daha aza indirecek bir Facebook uygulaması da bulunuyor. Birkaç sene önce devreye giren 0.facebook.com adresi ile medya içerikleri olmadan Facebook’a erişim sağlanıyordu. Aynı şekilde Facebook Lite uygulaması ile mobil veri paketini aşmak istemeyenlerin yardımına koşuluyor.

Facebook Lite Android İndir

NetGuard

NetGuard, uygulamaların ne zaman internete erişim iznine sahip olacağını kontrol etmenize yardım ediyor. Her uygulama için mobil ve Wi-Fi izni vermenizi ya da iptal etmenizi sağlayan uygulama, erişim iznini her zaman ya da sadece uygulamayı kullandığınız zamanlarda olacak şekilde ayarlamanıza da imkan veriyor. Haber ve hava durumu gibi otomatik olarak arka planda çalışan uygulamaların senkronizasyonunu durduran NetGuard, kesinlikle başarılı bir mobil uygulama.

NetGuard Android İndir

My Data Manager

Android cihazların veri kullanımına dair tüm detayları inceleme imkanı sunan My Data Manager, yüklediğiniz uygulamaların veri kullanımı, veri kullanımı için alarm ve hatırlatıcı ekleme, cihazdaki tüm veri tüketimini takip etme gibi güzel hizmetler veriyor.

My Data Manager Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.