Telefonun Orijinal Olduğunu Anlama İşlemi

/ 4 Ağustos 2019 / 1.008 / yorumsuz
Telefonun Orijinal Olduğunu Anlama İşlemi

Yeni aldığınız cihazın orijinal olup olmadığını merak edebilirsiniz. Çünkü teknoloji hızla ilerliyor ve günümüz satışlarına göre bu durumu kullanan birçok insan var. Sosyal medya üzerinden, internet üzerinden cihazlar daha da ucuz bir şekilde satılıyor. 

İkinci el olarak aldığımız cihazlarda fiyat konusunda düşük olabiliyor ve orijinal olup olmadığını sorgulayabiliyoruz. Eğer siz de cihazınızın orijinalliğini sorgulamak istiyorsanız aşağıda yer alan kodu tuşlamanız gerekiyor.

#06# kodlarını tuşlayarak cihazınızın IMEİ numarasını öğrenebilirsiniz. Her cihazın IMEİ numarası bulunmaktadır. IMEİ numarası cihazların kimlik numarasıdır. Bu numara sayesinde cihazın orijinalliğini kontrol edebiliyorsunuz. IMEİ kayıt sorgulama siteleri üzerinden cihazın ne zaman üretildiğini, nerede üretildiğini orijinal olup olmadığını çözebilirsiniz.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.