Telif Hakkı Olmayan Resimler Sunan 7 Site

/ 6 Kasım 2017 / 4.273 / yorumsuz
Telif Hakkı Olmayan Resimler Sunan 7 Site

Telif Hakkı Olmayan Resimler Sunan 7 Site

İnternette paylaşım yaparken içeriklere eklenen resimler en az içerik kadar büyük önem taşıyor. Dikkat çekici görsellerle içeriğe dikkat çekilmesi gerekirken aynı zamanda telif hakkı sorunu yaşanmaması içinde son derece özenli davranılması gerekiyor. Telif hakkı olmayan resimler bu nedenle büyük önem taşırken ortaya çıkan bu ihtiyacı karşılamak üzere hizmet veren internet siteleri kurulmaya devam ediyor. İşte bu amaçla kullanabileceğiniz 7 internet sitesi;

  1. Unsplash

İçerisinde 200 binden fazla fotoğraf barındırması ile öne çıkan Unsplash kolay kullanım özellikleri ile de rakiplerinin önüne çıkmayı başarıyor. Farklı kategorilerde pek çok fotoğraf seçeneği sunan Unsplash yüksek kaliteli görselleri ile kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Siteye fotoğraf ekleyen fotoğrafçılar arasında beğendiklerinizi de takip edebiliyorsunuz. Sitede yer alan resimleri tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

  1. Kaboom Pics

Diğer telif haksız resim siteleri ile oldukça benzer bir yapıya sahip olan Kaboom Pics kullanıcıların işlerini kolaylaştırması ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Aradığınız rengi belirlemeniz durumunda o renk tonlarında yer alan resimler karşınıza sıralanıyor ve içerisinden istediklerinizi belirlemenize izin veriliyor. Site içerisinde yer alan fotoğrafları pazarlamak ve yatmak ise kesinlikle yasaklanıyor.

  1. Morguefile

İçerisinde bulundurduğu 350 binden fazla fotoğraf bulundurması ile bu alanda en çok içeriğe sahip olan siteler arasına girmeyi başarıyor. Bu siteyi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise aradığınız içeriği site üzerinden bulamazsanız sizi ücretli sitelere yönlendirmesi olarak öne çıkıyor. Sitede yer alan tüm resimleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ancak kesinlikle satış amacı ile pazarlanması yasaklanıyor.

  1. Pixabay

Tam tamına 1 milyonluk resim arşivine sahip olan Pixabay geniş fotoğraf arşivinin yanı sıra video arşivi sunması ile de rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Son derece güçlü bir arama motoru sunan Pixabay aynı zamanda hem İOS hem de Android işletim sistemini kullanan cihazlarda da kullanılabiliyor. Site üzerinde yer alan tüm resimleri ücretsiz olarak telif hakkı yemeden kullanabiliyorsunuz ancak yine diğer sitelerde olduğu gibi pazarlayamıyor ve satamıyorsunuz.

  1. Stocksnap

Fotoğraf arşivi sürekli olarak yenilenen Stocksnap farklı pek çok alanda fotoğraf seçeneği sunuyor. Fotoğrafçılar her seferinde en fazla tek yüklemede 5 fotoğraf yükleyebilirken bu sayede en iyi fotoğrafların paylaşımı garanti altına alınıyor. Bu da diğer sitelerden farklı olarak bu sitede yayımlanan fotoğrafların çok daha kaliteli olmasını sağlıyor.

  1. Negative Space

Yüksek kaliteli fotoğraflar ile öne çıkan Negative Space telif haksız fotoğraf sitesinin diğer sitelere göre tek dezavantajı reklam içermesi olarak kabul ediliyor. CCO lisansı ile yayımlanan fotoğraflar bu sayede koruma altına alınırken bu lisans ise kullanıcılara resimleri telif haksız kullanım özgürlüğü sunuyor.

  1. Shot Stash

Çok geniş bir arşive sahip olmamasına rağmen yüksek kaliteli resimler ile dikkat çeken Shot Stash sahip olduğu düzenli tasarımı ile düzeni seven kullanıcılara hitap ediyor. Kaliteli resimleri tercih eden kişilere hitap eden uygulama her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.