Tüm Tarayıcılar İçin Web Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

/ 21 Mart 2018 / 1.634 / yorumsuz
Tüm Tarayıcılar İçin Web Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Tüm Tarayıcılar İçin Web Site Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Web sitelerin daha fazla kullanıcı çekmek için devreye soktukları bildirim özelliği belirli bir süre sonra ne yazık ki oldukça can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bu özelliği kullanmak istemeyen kişiler için ise internet tarayıcıları site bildirimlerini kapatma özelliği sunuyor. Peki, tüm tarayıcılar için web site bildirimleri nasıl kapatılır?

Sitelerin Bildirimlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Aslında sitelerin sizin onayınızı almadan bildirimde bulunması mümkün değildir. Ancak çoğu kişi sitelerde gezerken açılan küçük onay pencerelerine okumadan tamam tuşuna basıp geçtiği için bu tip izinleri kolaylıkla vermektedir. Bu nedenle asla okumadan açılan hiçbir pencereye onay vermemeniz gerekir. Onay verdiğiniz siteleri iptal etmek için ise kullanmış olduğunuz tarayıcıya göre işlem yapmanız gerekir.

Google Chrome Site Bildirimlerini Kapatma

Tarayıcıyı açın ve ardından sağ üst köşede yer alan üst üste üç nokta işaretine basın. Açılan seçenekler menüsünden ayarları tıklayın ve sırası ile Gelişmiş / İçerik Ayarları / Bildirimler adımlarını izleyin. Buradan size sunulan seçeneklerden istediğinizi seçerek tamam diyerek pencereyi kapatın.

FireFox Site Bildirimlerini Kapatma

Firefox tarayıcısını açın ve ardından arama çubuğuna “about:config” yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Gelen uyarı mesajı ekranına “riski kabul ediyorum” butonuna basarak geçiş izni verin. Yenilenen ekranda yer alan bölüme “Notification” yazın. Çıkan seçenekler arasında bulunan “dom.webnotification.enabled”a çift tıklayın. Çıkan ekranda izin vermek istemediğiniz siteleri belirleyerek izini iptal edin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.