Twitter Hassas İçerik Ayarı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

/ 2 Ocak 2019 / 3.450 / yorumsuz
Twitter Hassas İçerik Ayarı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Twitter Hassas İçerik Ayarı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

 

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, farklı özelliklerden yararlanma imkanı sunuyor. Özellikle görmek istemediğiniz bir içerik türü var ise bunu kolayca açacağınız ayar ile uygulayabilirsiniz. Bir süredir kullanıcılara sunulmakta olan Twitter hassas içerik ayarı, özellikle rahatsız edici içeriklerin görülmesini önlüyor.

 

Twitter Hassas İçerik Ayarını Açmak

 

Eğer Twitter’da rahatsız edici içeriklerden şikayetçiyseniz hassas içerik ayarını aktif hale getirmeyi düşünebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol şu şekilde:

  • Twitterprofilinize giriş yapın
  • Ayarlar ve Gizlilik sekmesine tıklayın
  • Açılan sayfada Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin

En son karşınıza çıkacak olan sayfada hassas içerik ayarını aktif hale getirebilirsiniz. Eğer daha sonralarda bu filtreyi kapatmak isterseniz yine aynı yol üzerinden ayar değişikliğine gidebileceğinizi unutmayın.

 

Otomatik Uyarı Çıkıyor

 

Hali hazırda yeni bir yöntem uygulamakta olan Twitter yönetimi, hassas içeriklerin doğrudan görüntülenmesini önlemek adına otomatik uyarı sunuyor. Örneğin bazı içeriklerde “Bu Tweet hassas içerik barındırıyor olabilir” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bu uyarıya rağmen içeriği görüntülemek isterseniz onaylayıp görüntüleme işlemini sürdürmeniz mümkün.

Günün herhangi bir saatinde erişebileceğiniz Twitter, bahsi geçen özellik neticesinde kullanıcılara kolaylık sunuyor. Hiç olmadık bir yerde rahatsız edici içerik ile karşılaşmanızı önleyen sistem, aslına bakılırsa büyük oranda önlem alınmasını da sağlıyor. İsteğe bağlı bir şekilde açabileceğiniz filtreyi anında kullanmaya başlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.