Twitter’dan Telefonunuza veya Bilgisayarınıza GIF Nasıl Kaydedilir?

/ 20 Şubat 2019 / 6.918 / yorumsuz
Twitter’dan Telefonunuza veya Bilgisayarınıza GIF Nasıl Kaydedilir?

 

Animasyonlu GIF resimlerinin yaygın kullanımı, 21. Yüzyılda minnettar olmamız gereken şeylerden biridir.

Kendine soruyorsan, GIF nedir? Grafik Değişim Biçimi anlamına gelen bir görüntü dosyası türüdür. Bu görüntüler animasyonlu veya statik olabilir. Son yıllarda, sosyal medyada ve dijital iletişimde, kısa video klipleri görüntü biçiminde aktarabildiklerinde yaygınlaştı . İşte bir örnek:

Tepki olarak göndermek veya kelimelerin tam olarak yakalayamayacağı bir şeyi ifade etmek için GIF’leri telefonuma veya dizüstü bilgisayarıma sürekli olarak kaydediyorum. Çoğu zaman, GIF’leri Twitter’dan kurtarıyorum ; ancak, platformun bu dosyaları cihazınıza indirmeyi inanılmaz derecede zorlaştırdığını fark etmiş olabilirsiniz.

Bunun nedeni, tweet’lerin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için Twitter GIF’leri video dosyalarına dönüştürür. Bu, web sitelerinin ve uygulamalarının daha hızlı çalışmasına neden olsa da, kaydetme işlemini gerçekten zorlaştırıyor. Kaydetmek istediğiniz herhangi bir GIF, teknik olarak bir video dosyası olarak kaydedilir ve GIF formatına geri dönüştürülmelidir.

Twitter’dan GIF Nasıl Tasarlanır

GIF’i içeren tweet’in URL’sini kopyalayın
URL’yi EZGIF.com gibi bir Twitter GIF indiricisine yapıştırın
GIF dosyasını cihazınıza indirin
Bu makalede, hem mobil hem de masaüstü için GIF indirme yöntemini ele alacağım. Size en uygun olana atlamaktan çekinmeyin.

İPhone’da GIF Nasıl Kaydedilir

Bilgisayara GIF Kaydetme

Twitter’dan GIF’ler nasıl kaydedilir?
Yukarıda bahsedildiği gibi, Twitter, ne yazık ki, GIF dosyalarını MP4 video dosyalarına dönüştürdüğü için bunu diğer platformlardan daha karmaşık hale getiriyor. İstediğinizi kaydetmek veya indirmek için bir dönüştürücü ve indirme servisi kullanmanız gerekir.

 

Twitter GIF indiricisi – EZGIF

Şu anda, EZGIF operasyonda güvenilir bir şekilde çalışan Twitter GIF indiricisidir. Bu bağlantıyı kullanarak, tweet’e bir bağlantı kopyalayıp dönüştürücüye yapıştırmanız gerekir. Ayarları, indirmek ve cihazınız için sahip olmak istediğiniz GIF’e en uygun şekilde ayarlayın.

İPhone’da GIF’ler nasıl kaydedilir

Twitter uygulamasından bir GIF’i kaydetmek için önce orijinal tweet’in altındaki paylaş düğmesini seçmeniz gerekir.

Bu üç seçenek getirecektir. Bunların üçüncüsünü “Tweet ile… paylaş”

olarak seçin Son olarak, “Bağlantıyı kopyala” seçeneğini seçin.

Bağlantı başarıyla kopyalandıktan sonra, tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın ve EZGIF’i ziyaret edin. Videoda GIF dönüştürücüsünün olduğundan emin olun ve kopyalanan URL’yi belirtilen kutuya yapıştırın.

“Video yükle!” Yi seçtikten sonra, klibin bir önizlemesi ve birkaç seçenek gösterilir. Mümkün olan en yumuşak dönüşümü elde etmek için kare hızını (FPS) maksimum 25 fps’ye kadar çarpmanızı öneririm .

Bunu takiben “GIF’e Dönüştür!” Seçeneğini seçin. Dönüştürdükten sonra yeni oluşturduğunuz GIF dosyasını göreceksiniz. Kaydet’i seçin, kamera rulonuzda hızlı bir şekilde görünecektir.

Bilgisayara GIF kaydetme

Twitter web sitesinden bir GIF’i kaydetmek için, önce kaydetmek istediğiniz GIF dosyasını içeren tweetin aşağı açılan okunu seçeceksiniz. Tweet’in benzersiz URL’sini panoya kaydedecek olan “Bağlantıyı Tweet’e kopyala” yı seçin.

İpucu: Bu URL doğrudan tarayıcınızın arama çubuğundan da kopyalanabilir.

Bu bağlantıyı kopyaladıktan sonra, EZGIF.com’a gidin ve “Video to GIF” sekmesinde olduğunuzdan emin olun. URL’yi belirtilen kutuya yapıştırın ve video yükle düğmesini seçin.

Yüklemeden sonra, dönüştürücü, indirmeden önce size birkaç seçenek sunar. Kare hızını (FPS) en fazla 25 fps’ye kadar değiştirmenizi öneririm. Bu, GIF’inizin olacağından daha yumuşak olmasını sağlar. GIF’e dönüştür öğesini seçin; GIF dosyanız bilgisayarınıza indirilmeye hazır olarak aşağıda görünecektir.

Buradan, sadece Kaydet düğmesini seçin, bir klasöre sürükleyip bırakın veya sağ tıklatarak hepsinin kendinize sahip olması için “Resmi Farklı Kaydet …” seçeneğini seçin.

Artık GIF’lerinizi indirdiğinize göre, bunları her türlü amaç için kullanabilirsiniz. Kısa mesajlarla gönderin, grup sohbetlerinize gönderin ve hatta kendi tweet’inize yükleyin. Kelimeler sadece işe yaramazsa, GIF göndermek harika bir seçenektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz