Uyku Modundayken İnternet Kesilmesi Sorunu 2019

/ 10 Eylül 2019 / 945 / 1 Yorum
Uyku Modundayken İnternet Kesilmesi Sorunu 2019

Bilgisayarınızı uyku moduna aldığınızda internetiniz kesiliyor mu ? Bugün bu sorunla ilgili sizlere bilgi vereceğim.

Bilgisayar uyku modundayken internetin kesilmesi, genel olarak herkes bunu bir sorun olarak görür ama bu bir sorun değildir bilgisayarın güç tasarrufu olarak aldığı bir önlemdir. Uyku moduna alınan bir bilgisayarda zaten bir işlem yapmayacağınız için internet bağlantısına da ihtiyaç duyulmadığı için bilgisayar kendini korumaya alıyor. Eğer siz bilgisayarınızı uyku moduna aldığınız da internetin kesilmemesini istiyorsanız bilgisayarda bir ayar değişikliği yapmanız gerekiyor. Bu ayarı nasıl değiştirebiliriz aşağıda anlatacağım adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Denetim masasını açın > Tüm denetim masası öğeleri > Güç seçenekleri > Plan ayarlarını düzenle > Pilde iken ve prizdeyken > Bilgisayarı uyku moduna geçir: Hiç bir zaman  bu işlemleri sırayla yaparsanız eğer bilgisayarınızı uyku moduna almayabilirsiniz.

Windows 10 uyku modunda internet kesiliyor ise ne yapmalıyız ?

Win+R tuşlarına aynı anda basalım , çalıştır penceresi açılacaktır oraya “devmgmt.msc” yazalım. Aygıt yöneticisi açılacak. Bilgisayarınıza hangi ağ kartı ile bağlıysanız bu ağ kartının üzerine tıklayın ve özellikler kısmına girin. Güç yönetimini seçin, güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın ayarını göreceksiniz bu ayarın önünde bulunan onay işaretini kaldırın ve tamam yazan yere basın.

Bu işlemler sayesinde bilgisayarınız uyku modundayken internetiniz kesilmeyecektir. Sormak istediğiniz sorular var ise yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Uyku Modundayken İnternet Kesilmesi Sorunu 2019 (1 Yorum)