VoWiFi iPhone ve Android Aktif Etme

/ 23 Nisan 2019 / 2.653 / yorumsuz
VoWiFi iPhone ve Android Aktif Etme

Son zamanlarda Vodafone ve Turkcell gibi operatörlerin kullanmış olduğu vowifi özelliği hakkında bugün sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Özellikle vowifi etkinleştirme konusunda bilmeniz gereken bazı bilgiler yer alıyor. İşte detaylar…

Vowifi nedir?

HD arama özelliği olarak wifi arama özelliği konusunda akıllı telefonların wifi bağlantısı olmasına rağmen telefonlarının çekmemesi halinde wifi ağlı bağlı olup, vowifi özelliği etkin olması halinde, bodrum gibi yerlerde sinyalin en zayıf olduğu anlarda vowifi sizi ulaşılabilir kılacak. Yani bu demek oluyor ki bağlantınız hiç kopmayacak ve iletişime devam edebileceksiniz. Vowifi kısaca ne işi yarıyor? Vowifi aktif edildikten sonra uçak modunda bile sizi arayanlar sizinle iletişim sağlayabiliyor.

Vowifi nasıl aktif edilir?

Ek bir ücret olmadan vowifi arama özelliği iPhone 6 ve üstü cihazlar ile, S6 ve üstü Samsung cihazlar gibi LG ve diğer birçok Android platform cihazlarda aktif edilebiliyor.

iPhone Vowifi aktif etme

Telefon ayarlarına gelin ve bu kısımda daha fazla seçeneğine dokunun. Ayarlar kısmında Wifi araması açık edin. Bu hizmet açık olduktan sonra vowifi aktif edilmiş oluyor.

Android Vowifi aktif etme

Telefon ayarlarına girin, daha fazla kısmından ayarlara dokunun ve wifi araması kısmını açık hale getirin. Bu işlemden sonra vowifi aktif edilmiş olacaktır.

Şimdilik Turkcell’in aktif olarak hizmet verdiği bu sistem kısa süre sonra Türk telekom ve Vodafone’a da gelecektir.

Güncelleme: Vodafone ve diğer operatörlere de geldi!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz