Wikipedia’ya Nasıl Giriş Yapılır?

/ 6 Eylül 2019 / 863 / yorumsuz
Wikipedia’ya Nasıl Giriş Yapılır?

Bugün sizlere şuan engellenmiş olan wikipedia nasıl giriş yapabiliriz bundan bahsedeceğim. Öncelikle wikipedia neydi bir onu açıklayalım.

Wikipedia , kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi.  Wikipedia, ANKARA 1. SULH Hakimliği talebi üzerine wikipedia engellendi. Peki wikipedia nasıl girilir bundan bahsedeceğim.

Engelli olan wikipedia ya nasıl giriş yapalım bir bakalım. Wikipedia terör içeri barındırdığı için Türkiye’ de engellenmişti. Wikipedia giriş yapabilmek için bahsedeceğim aşamaları kullanarak içerikleri görebilirsiniz. VPN bağlantısı ile engellemiş sitelere ulaşabilirsiniz. VPN programlarıyla wikipedi girebilirsiniz. VPN programalrı sayesinde wikipedia içeriklerine erişebilirsiniz.

Bir başka yöntem ise farklı bir dns adresi değiştirerek engellenmiş sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Bir de wikipedia 0 veya wikipedia zero yöntemi ile deneyebilirsiniz. Bir sitenin başına 0 ( sıfır ) “http://www.0wikipedia.org/  kullanırsanız aynalama ( mirror ) bir yedeğini getirecektir.“http://www.wiki-zero.net/wiki/tr//” adresine yönlendirecektir. Bu sayede wikipedia 0 ile diğer engellenmemiş siteye giriş yapabilirsiniz,istediğiniz konulara ulaşabilirsiniz. Bu işlemler size yardımcı olacaktır ve Wikipedia’ya girişinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlardan farklı olarak kullandığınız web tarayıcılar için VPN eklentileri mevcuttur. Google Crome için eklenti önereceğim bu eklentiler sayesinde engelli wikipedia sitesine ulaşabileceksiniz. ZeroWiki Google Chrome ,ZeroWiki Firefox bu önerdiğim eklentileri kullanarak wikipedia giriş yapabilirsiniz. Bugün sizlere engelli olan wikipedia ya nasıl giriş yapabilirsiniz bundan bahsettim eğer aklınıza takılan bir sorunuz olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.