Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?

/ 1 Mart 2018 / 1.093 / yorumsuz
Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Farklı pek çok nedene bağlı olarak bazen bilgisayarın güvenli modda açılma zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Her işletim sisteminde güvenli modda açılış yapmak için farklı yöntemler uygulanır. İşletim sisteminin ham hali olarak tanımlanan güvenli mod bu sayede güncellemelerin peşinden gelen sorunların ortadan kaldırılması için gerekli ortamı oluşturmaktadır. Peki, Windows 10 güvenli modda nasıl açılır?

Windows 10 Güvenli Mod Çalıştırma

Windows 10 işletim sisteminde güvenli modda başlatma için ilk olarak bilgisayarınızı açma kapama tuşuna basın ve Windows logosu görünmeden hemen F8 tuşuna basın. Ancak Windows logosu gelmeden F8 tuşuna basmanız zorunludur. Eğer bunu başaramadıysanız mutlaka yine bilgisayarı açıp kapatın ve Windows logosu çıkmadan F8 tuşuna basın. Ekranı bir türlü yakalayamıyorsanız bu durumda bilgisayarı açma tuşuna bastıktan sonra ekran gelene kadar shift tuşuna basılı tutun. Gelen yeni ekranda sırası ile Troubleshoot, Advanced options, Startup Settings, Restrat Andronova adımlarını takip edin. Bilgisayarınız kendisini otomatik olarak başlattıktan sonra açılan ekranda yer alan dördüncü seçenek olan Enable Safe Mode seçeneğini tercih etmeniz halinde güvenli modda açılış gerçekleşecektir.

Ayarlardan Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Açılır?

Başlangıç, seçenekler ve ayarlar tuşuna basın. Ayarlara girdikten sonra sırası ile güvenlik / kurtarma / gelişmiş başlangıç / şimdi yeniden başlat / sorun gider / gelişmiş seçenekler / başlangıç ayarları / yeniden başlat ve son olarak güvenli mod seçeneklerini tercih edin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ve yukarıda yazılı olan adımları yeniden tekrarlayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.