Xiaomi Yazılım Güncellemesi Yapma İşlemi

/ 10 Temmuz 2019 / 891 / yorumsuz
Xiaomi Yazılım Güncellemesi Yapma İşlemi

Bu yazımızda Xiaomi yazılım güncellemesinin nasıl yapılacağı konusunda kullanıcılarımıza yardımcı olacağız. Yapılan yazılım güncellemeleri sayesinde cihazınızda olan hatalar onarılır ve yeni özellikler cihazınıza yüklenir. Diğer adıyla sistem güncellemesi olan işlemi uyguladığınız zaman, güvenlik açıklarınız kapatılır ve bu güncelleme sadece cihazınız değil aynı zamanda tablet ve bilgisayarlarda da güncellenir.

Bu yazımızda ise Xiaomi marka kullanıcıları için sürüm güncellemesinin nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olacağız. Xiaomi cihazlarda yazılım güncellemesini gerçekleştirmek için ilk olarak Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekecektir. Kendi internetinizden güncelleme yaptığınız zaman fazlasıyla internet harcanır ve sistem için de sorun oluşur.

Sürüm güncellemesi yapmak için Wi-Fi ağına ihtiyaç vardır. Sürüm güncellemesini gerçekleştirmeden önce, cihazınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz. Verileriniz silinebilir ve olumsuz bir duruma karşı yedekleme yapmanız en mantıklı yol olacaktır. Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra sistem güncellemesi için aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz. Sistem güncellemesi yapılırken cihazınız kapanacaktır ve karşı taraftan gelen güncellemeleri aldıktan sonra güncelleme başlatılacaktır.

  • İlk olarak ayarlar alanına girin.
  • Daha sonra Genel ayarlar
  • Telefon hakkında ve son olarak Sistem güncellemesi alanını seçin.

Yukarıda yer alan işlemleri takip ettiğiniz zaman sistem güncellemesini başlatmış olacaksınız. Cihazınıza yeni bir güncelleme gelmiş ise, güncelleme butonu ile gelen güncellemeyi yapabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde Xiaomi cihazlar için yazılım güncellemesini gerçekleştirmiş olursunuz. Ancak cihazınıza güncelleme gelmediyse daha sonra tekrar deneyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.