Android Seyahat Uygulamaları İndir | Eniyiandroid.com
     

Seyahatlerinizde Kullanabileceğiniz En İyi 10 Mobil Uygulama Listesi

Yazar: Emre Çelik   14 Mart 2017    476        
 
 
 
 
 
 
Seyahatlerinizde Kullanabileceğiniz En İyi 10 Mobil Uygulama Listesi 

Her geçen gün sınırların biraz daha önemini kaybettiği günümüzde cep telefonlarının kullanıma sunduğu mobil uygulamalar sayesinde hiç bilmediğiniz yabancı ülkeler ve şehirlerde dahi rahat bir şekilde gezmenize olanak sağlanıyor. Mobil seyahat uygulamaları arasında işinize en çok yarayacak en iyi 10 uygulama listesi ise şu şekilde sıralanıyor. 

1. Google Trips – Travel Planner Mobil Seyahat Uygulaması 


Gezi planlaması amacı ile geliştirilen özel uygulamalar arasında yer alan Google Trips – Travel Planner farklı pek çok özelliği tek bir uygulama üzerinden sunma başarısını gösteriyor. Seyahat planlamasının yanı sıra aynı zamanda tatil için seyahat ettiğiniz bölgede gezebileceğiniz yer önerilerinde de bulunuyor. Uygulama hem İOS hem de Android platformuna indirilebiliyor. 


2. TripAdvisor Mobil Seyahat Uygulaması 


Tüm dünya genelinde en çok kullanılan seyahat uygulaması olarak kabul edilen TripAdvisor seyahat uygulaması aynı zamanda 350 milyondan fazla yorum ile gitmeden önce seyahat edeceğiniz otel, tatil beldesi ya da restoran gibi yerler hakkında bilgi almanızı sağlıyor. Android ve İOS kullanıcılarının indirebildiği uygulama uçak biletleri hakkında da hizmet almanıza izin veriyor. 


3. Airbnb Mobil Seyahat Uygulaması 


Yine en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan Airbnb uygulaması sayıları 34 bini aşan şehirde konaklama sorununuzu çözmenize yardımcı oluyor. Gerek kısa süreli gerekse de uzun süreli konaklamalar için kullanabileceğiniz uygulamayı İOS ve Android işletim sistemini kullanan cihazlara indirebiliyorsunuz. 


4. Yelp Mobil Seyahat Uygulaması 


Yerel işletmeler hakkında bilgi verme mantığı ile hizmet veren Yelp mobil seyahat uygulaması aslında TripAdvisor uygulamasına yakın özellikler barındırıyor. 100 milyonu aşkın yorumla size yol gösterecek olan uygulama üzerinden rezervasyon yapmanıza da olanak sağlanıyor. 


5. Google Çeviri


Yabancı dil sorununu seyahatleriniz için büyük bir işkenceye dönüşmesini engelleyen Google Çeviri günlük hayatınızda da seyahat etmesiniz dahi kullanmanız gereken uygulamalar arasında bulunuyor. 


6. Uber Mobil Ulaşım Uygulaması


Sayıları 500’ü aşan şehirde ulaşım probleminizi çözmek için geliştirilen Uber bulunduğunuz konuma en yakın olan ulaşım seçeneklerini size sunuyor. Ulaşımda Uber Taksi, Uber Black ve Uber XL olmak üzere 3 farklı seçenek sunan uygulama bu sayede seyahatlerinizde en uygun ulaşım seçeneğini çok daha kolay bir şekilde belirlenmesini sağlıyor. 


7. Moovit Mobil Ulaşım UygulamasıUlaşım amacı ile seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bir diğer mobil ulaşım uygulaması olan Moovit uygulaması toplu taşıma araçlarını aktif bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Şu anda hali hazırda 70 farklı ülkede vapur, otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarının saat ve güzergah bilgilerini içeriyor. 


8. Citymapper Mobil Ulaşım Uygulaması 


Moovit uygulamasının bir başka alternatifi olan Citymapper mobil uygulaması bulunduğunuz şehirdeki toplu taşıma araçlarının güzergâh ve saat bilgilerini sizlere aktarıyor. 


9. Time Out: Discover your city Mobil Seyahat Uygulaması 


Gittiğiniz şehri tüm detayı ile keşfetmenize olanak sağlayan Time Out: Discover your city uygulaması hem mekân bilgilerine hem de rezervasyon yapmanıza olanak sağlıyor. 


10. Google Haritalar 


Günlük yaşantınızda da her zaman yanınızda olacak Google haritalar uygulaması kaybolmadan seyahatlerinizi tamamlamanıza imkân sağlıyor. 
 
 
 

Etiket:   Seyahat Uygulamaları Google Trips Google Haritalar TripAdvisor Mobil Time Out Airbnb Mobil Citymapper Mobil Ulaşım Uygulaması Moovit Mobil Ulaşım Uygulaması Yelp Mobil Seyahat Uygulaması Uber Google Çeviri

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com