iPhone Kurtarma modu 2019

/ 22 Nisan 2019 / 2.081 / yorumsuz
iPhone Kurtarma modu 2019

iPhone kurtarma modu nedir? Kurtarma modu nasıl çalışır? İşte iPhone kullanıcılarının merak ettiği kurtarma modu hakkında önemli bilgiler…

iPhone Kurtarma Modu

Bilgisayar kullanıcılarının kurtarma modu konusunda sistem geri yükleme yaptığını biliyoruz. Daha çok virüslerden, takılma ve kasmalar sonrası kullanıcılar daha önceki bir zamanda olduğu gibi hızlı ve sorunsuz bir kullanım istemektedir. Bunun için Apple kullanıcıları da benzer sorunlardan dolayı iPhonekurtarma modunu tercih ediyor.

iPhone kurtarma modu ise Apple logosunda kalan cihazlarda veya sürüm düşürme gibi durumlarda en çok tercih edilen yöntemdir.

iPhone kurtarma modu nasıl kullanılır?

iPhone kurtarma modu için bazı adımlar bulunmaktadır. İlk olarak iTunes uygulamasını bilgisayarınıza yükleyin.Kurtarma adımından öncesi yedek alınız çünkü tüm veriler silinecektir.

  • İlk olarak iPhone cihazınızı USB ile PC’ye bağlayın ve iTunes’i açın.
  • iPhone 8 ve 8 Plus model cihazlar ses açma ve kapama ile güç düğmesine beraber basıp logo gelene dek devam etmeli. Kurtarma modu açılınca bırakabilirsiniz.
  • iPhone 7 ve 7 Plus kullanıcıları ise güç tuşu ile ses kısma tuşuna basılıp tutarak kurtarma modu gelene dek devam etmeli.
  • iPhone 6S ve diğer cihazlar ise Home tuşu ile güç tuşuna beraber basıp aynı işlemi uygulasın.

iTunes ekranı karşınıza gelecek ve Geri Yükle ile Güncelle seçeneği yer alacak. Buradaki işlem tercisi size kalmıştır. Ancak güncelle derseniz son iOS yazılımı indirilecek. Geri yükle derseniz elinizdeki yedeği veya ipsw ios yazılımını yükleyebilirsiniz. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Sabretmeniz de fayda olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz