Twitter’ a bağlı uygulamalar nasıl kaldırılır ?

/ 8 Eylül 2019 / 2.214 / yorumsuz
Twitter’ a bağlı uygulamalar nasıl kaldırılır ?

Twitter da uygulama izinleri nasıl kaldırılır çok fazla kişi bilmiyor bizde nasıl kaldırılır bugün bu konudan bahsedeceğim.

Uygulama izinleri sosyal medyalara bağlı olan uygulamalardır. örneğin Google, Facebook, gibi ağlantıları kullanarak Twitter üzerinden oturum açabilirsiniz. Bazı uygulamalarda hesap oluşturmadan bile giriş yapabiliyorsunuz mesela Twitter hesabı ile giriş yapın butonu ile karşılaşabilirsiniz. Twitter’e bağlı uygulamaların tehlikesi var mı derseniz eğer izin verilen uygulamanın güvenli olması önemli birde verilen izinlerin ne olduğu da tehlikeli olup olmamasında etkilidir. bazı uygulamalarda okuma seçebiliriz bazılarında ise hem okuma hem yazma seçilebilir. Okuma verileri görebilirken yazma değiştirme hakkı vardır. Uygulama yazma izni bazı uygulamalarda paylaşım izni olarak kullanılır. mesela URL kısaltma siteleri sosyal ağlarda otomatik paylaşımı sağlayabilmek için yazma izni isterler. Eğer bu siteler güvenilir ve bilindik sitelerde kullanmakta sakınca yoktur. Tabi hiç bir firmaya yada şirkete gizlilik ihlali yapmaz diyemeyiz.

Peki Twitter uygulamalarını nasıl kaldırırız bunu anlatalım.

Twitter uygulamasını açtıktan sonra ayarlar kısmına giriniz. Çıkan kısımdan hesap yazan seçeneği tıklayınız açılan sayfada ”Uygulamalar ve oturumlar”  kısmını seçin açılan yerdeki istenmeyen uygulamaları silin çıkan yerde kırmızı yazıyla ” erişimi kaldır” seçeneği var oradan kaldırabilirsiniz. Eğer açık olan bilmediğiniz oturumlar var ise çıkış yapın.

Emin olmadığınız bağlantıyı araştırmadan kaldırmayın  farkında olmadan önemli bir hesabın bağlantısını kesebilirsiniz.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz